Badpaviljoen Domburg Badpaviljoen Domburg Van het verval van het Domburgse Badpaviljoen werd al een aantal malen melding gemaakt. Met de restauratie is nog steeds niet begonnen, omdat de planologische procedures nog niet zijn afgerond. Bovendien is de vergunning van het Waterschap om in de duinen te bouwen verlopen. Heemschut heeft de gemeente gevraagd gebruik te maken van de spoedprocedure, maar dit bleek niet mogelijk. Ook heeft de provinciale commissie de projectontwikkelaar gevraagd noodmaatrege len te nemen ter bescherming. Dit verzoek is wel opgevolgd. Vlissingen: Zeevaartschool Het Zeevaartschoolgebouw aan de Boulevard Bankert 156 te Vlissingen was in 2002 vijftig jaar oud. Heemschut heeft met de Heemkundige Kring Walcheren de monumentenstatus aangevraagd en het belang ervan onder de aandacht gebracht van het gemeentebestuur. Op voorstel van het College heeft de gemeenteraad een positief advies uitgebracht aan de Minister van Onderwijs, tuur en Wetenschappen. De Raad voor Kunst en Cultuur moet zijn advies nog uitbrengen. Rotonde Westhove Heemschut heeft de voorzitter van de Heemkundige Kring Walcheren gemachtigd in bezwaar te gaan tegen de vergunningverlening voor de aanleg van een rotonde in het gebied van het monu ment Westhove bij Domburg. Helaas heeft de gemeente de vergunning verleend, omdat geen van de verplichte adviserende instanties (monumentencommissie, provincie) negatief heeft gead viseerd. Schdkerloo De provinciale commissie Zeeland heeft de gemeente attent gemaakt op het al te rigoureus kappen van karakteristieke bomen op het oudste kerkhof van Tholen. De gemeente heeft gezorgd voor een plantplan. 44

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2002 | | pagina 46