Ruimtelijke Ordening (selectie) Public Relations Provinciale publieksactiviteiten Rotterdam Door de Laurenskwartier Ontwikkelingscombinatie is een verzoek gedaan tot vrijstelling voor het oprichten van een, in relatie tot de Grote of St. Laurenskerk, te hoog gebouw op een locatie gele gen tussen de Binnenrotte, de Oppert, het Grote Kerkplein en de Bagijnstraat. Op deze locatie staat nu nog een schoolgebouw (Ichtus). Heemschut heeft haar zienswijze ingebracht en deze tijdens een hoorzitting op 19 september toegelicht. Warmond In het kader van een Strategische Beleidsvisie Warmond heeft deze gemeente drie grootschalige bouwplannen gepresenteerd, die het cultuurhistorisch waardevolle karakter van het dorp in ernstige mate aantasten. Heemschut heeft haar visie op de plannen gegeven. Zuid'Holland Heemschut Zuid-Holland heeft haar visie op de herzieningsprocedure van streekplan Zuid-Holland West gegeven en toegelicht. In het verslagjaar is geen nieuwsbrief uitgebracht. Wel is in het tijdschrift Heemschut onder de rubriek 'Heemschut Actief' aandacht besteed aan actuele ontwikkelingen. Het april-nummer bevat te een bijzondere bijdrage over het museum van Gijn te Dordrecht en het oktobernummer een beschouwing over de hoogbouw in de Haagse binnenstad. Op 10 september organiseerde de commissie Zuid-Holland een excursie naar Dordrecht. Na de bezichtiging van de tentoonstelling van Jacob Cuyp in het Dordrechts museum namen de aanwezi gen deel aan een stadswandeling, waarbij bijzondere aandacht werd besteed aan restauratieprojecten waar Heemschut bij betrokken is. De dag werd afgesloten met een boottocht rond het eiland van Dordrecht met uitstapjes naar de ruïne van het Huys Te Merwe en het Biesbosch informatie centrum. 42

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2002 | | pagina 44