Beschermingsactiviteiten Reddingen: Nog in behandeling: De commissie is in 2002 actief geweest op het gebied van bescherming door het indienen van zienswijzen, bezwaren en beroep, het bezoeken van informatie' en inspraakavonden en het gebruik maken van spreekrechten, mondeling of schriftelijke overleg en contacten met andere organisaties. Acties werden ondersteund door artikelen in het tijdschrift Heemschut en op de landelijke Heemschut-website. Binnengasthuisterrein. De commissie heeft een bezwaarschrift opgesteld, dat gedeeltelijk gegrond is verklaard. De nieuwe plannen zijn zodanig aangepast, dat de kwaliteit van het beschermde stadsgezicht niet verder wordt aangetast. Voorts is voorzien in de plicht van het doen van een Hoogte-effect-rapportage in geval van hoogbouw. Stadionplein - portiershuisje - CitroëngaragesDe herinrichting van het plein en het behoud van de garages is stopgezet vanwege de plannen voor de aanleg van een aansluiting op de AIO met een viaduct achter het Olympisch Stadion. Het Portiershuisje is behouden, maar een tiental meters verplaatst. Tulpstraat. De rij huizen in de Tulpstraat vormen een gaaf stedenbouwkundig ensemble. De panden 2 t/m 8 zijn op de gemeentelijke monumentenlijst geplaatst en worden gelijk tijdig met de nummers 5 t/m 15 gerestaureerd. WesterdokseilandEr is een bezwaarschrift ingediend bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland tegen het volume van de bouwmassa aan de kop van het eiland en tegen het weg bestemmen van het Koloniaal Etablissement. Na afwijzing is een beroepschrift bij de Raad van State ingediend. Stationseiland. De commissie Amsterdam heeft een zienswijze gegeven op de inrichting van de Prins Hendrikkade in het Bestemmingsplan Stationseiland en een protest ingediend tegen de uitbreiding van het Ibishotel over het spooremplacement. Geldersekade 82. De achtergevel en insteek van dit 17e-eeuwse pand wordt bedreigd door een verbouwing van de bedrijfsruimte tot 6 woningen. Heemschut heeft middels een zienswijze bezwaar gemaakt tegen de desastreuze verbouwplannen. Kantoorgebouw van K.P. de Bazel (1919-1926) aan de Vijzelstraat. Het Gemeentearchief verhuist van de Amsteldijk naar het voormalige hoofdkantoor van de Nederlandsche Handelmaatschappij, later ABN Amro Bank, in de Vijzelstraat. Heemschut Amsterdam heeft geprotesteerd tegen de plannen voor een nieuwe entree. Het door De Bazel ont worpen meubilair is gedeeltelijk door de Gemeente Amsterdam aangekocht en blijft als museum stukken bewaard. Centrale Markthal (N. Lansdorp 1934) De commissie Amsterdam heeft geprotesteerd tegen de sloop van de in goede staat verkerende markthal. Camperstraat-Tilanusstraat. Een waardestelling en deskundigenrapport over de monumentale waarde van de woonblokken aan de Camperstraat/Tilanusstraat hebben geleid tot een voorbescherming. Amsterdam, Geldersekade 82 37

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2002 | | pagina 39