Beschermingsactiviteiten Woerden De heer P. Brak uit Woerden heeft tijdens de decembervergadering de situatie toegelicht. In de stadskern wordt grootschalig gesloopt in het kader van een nieuw structuurplan. Rond het te creëren nieuwe, vergrote Kerkplein zullen slechts de rijksmonumenten (kerk, arsenaal, kazerne) behouden blijven. Vrijwel alle andere bebouwing (waaronder een heel bouwblok) is of zal worden gesloopt, inclusief cultuurhistorisch interessante panden zoals enkele kaaspakhuizen, een schooltje en een prominent hoekpand in Amsterdamse School-stijl. Bij een aantal lokale en regionale projecten spelen leden van de provinciale commissie een prominente rol: - Project Nieuwe Hollandsche Waterlinie - Behoud fruitveiling Wijk bij Duurstede - Belvedereproject Landelijk Gebied van Woerden - Behoud tuinhuis kasteel Harmeien Bij een aantal acties van derden heeft de provinciale commissie adhesie betuigd: - Inpassing afrit A2 Utrecht-West Leidsche Rijn - Behoud bosbad te Amersfoort - Doorn, situatie rond het kerkplein - Plan voor een parkeergarage in het Lucas Bolwerk te Utrecht - Singelplan stad Utrecht - Behoud druivenkas te Vleuten - Afrit A12 verbreding Hoofdstraat Driebergen Public relations Alle leden ontvingen ook dit jaar tweemaal de provinciale nieuwsbrief. Omdat we graag ons con tact met zowel niet-leden als verwante organisaties willen versterken, zijn er besprekingen gehouden over een mogelijke opname van de nieuwsbrief in het tijdschrift van de Federatie Stichts Cultureel Erfgoed. Het beheer van de website wordt sinds eind 2002 niet meer landelijk, maar per provincie verzorgd, zodat het updaten van informatie sneller en vaker kan gebeuren. Het thema Public Relations is verschillende malen op de agenda gezet en heeft een plan van aanpak opgeleverd dat in 2003 concrete resultaten zal moeten opleveren. De contacten met lokale organisaties, werkzaam in de steden Utrecht (vereniging Oud Utrecht) en Amersfoort (Flehite), zijn in het verslagjaar verder aangehaald. De vergaderingen van de provin ciale commissie worden door vertegenwoordigers van beide verenigingen bijgewoond. Provinciale publieksactiviteiten Op zaterdag 28 september werd de jaarlijkse excursie voor leden gehouden. Centraal stond de Nieuwe Hollandsche Waterlinie, de historische verdedigingsgordel die sinds enkele jaren weer volop in de belangstelling staat. De belangstelling van het publiek was bijzonder groot. Er werden een aantal forten bezocht in de buurt van Vianen, gelegen in een prachtig natuurgebied, zodat zowel cultuur als natuur op deze dag goed aan bod kwamen. 31

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2002 | | pagina 33