Vergaderingen De provinciale commissie Gelderland vergaderde in 2002 zes maal, te weten op 31 januari, 21 maart, 11 juni, 29 augustus, 10 oktober en 19 december. Een enkele keer vergaderde het dagelijks bestuur voorafgaand aan een plenaire vergadering. De meeste vergaderingen vonden plaats in het gebouw van het Waterschap te Zevenaar. De commissie dankt voor de geboden gastvrijheid. De augustus-vergadering werd gecombineerd met een feestelijk afscheid van mevrouw Rambonnet- Sloet van Oldruitenborgh en van de heer De Maret Tak op Huis Aerdt. Beschermingsactiviteiten selectie Apeldoorn Radio Kootwijk. In november was het behoud van dit rijksmonument definitief. Een initiatief groep, waaronder enige leden van de commissie, buigt zich over een nieuwe bestemming. Stationsplein. De Stichting Apeldoornse Monumenten houdt een waakzaam oog op de plannen die Heymans/HBG voor het stationsgebied ontwikkelt en waarvan de grootschaligheid tot ongerus theid leidt. Heemschut heeft adhesie betuigd. AGOW'tribune. Deze 75 jaar oude houten tribune zal om praktische en veiligheidsredenen moeten wijken voor een nieuwe, als de club tot het betaald voetbal doordringt. Heemschut heeft adhesie betuigd. Beneden'Leewwen Pakhuis De Klef (1931) zou moeten wijken voor een nieuw Waalfront met hoogbouw. Het voor malige CHV-pakhuis met goederenoverslag heeft als enige nog de gehele oorspronkelijke inventaris met enorme kraanbaan voor het laden en lossen van schepen en het intern laden, lossen en stape len van goederen. Dit industriële object is ter bescherming voorgedragen en op de agenda van de Raad voor Cultuur geplaatst. De Steeg De Enk. Er is protest aangetekend tegen de geprojecteerde hoogbouw aan de Laan van Middachten._ Doesburg Ontwerpbestemmingsplan 'De Linie'. Heemschut heeft in een brief aan B&.W bezwaar gemaakt tegen de massaliteit en hoogte van de voorgestelde commerciële bebouwing. Deze stemt niet overeen met de schaal van de omgeving, waar zich nog een restant van de Mauritskazeme, een exercitieloods (Rijksmonument) bevindt. Doetinchem Ds. Van Dijkweg. Het gaat om een fraai ensemble van een rijtje vrijstaande burgerwoningen (ca. 1900), waarvoor mede dankzij de inzet van Heemschut de Gemeentelijke Monumentenstatus is aangevraagd. Terborgseweg 63. Pand Dales (ca. 1900) was oorspronkelijk een hotel, vervolgens fabriek en toonzaal. Heemschut heeft ook voor dit pand steun betuigd voor plaatsing op de Gemeentelijke Monumentenlij st. Druten Ontwikkeling industrieterrein in Beivederegebied. Het uitgangspunt dat de rivierduinen in het open rivierenlandschap zichtbaar moeten blijven wordt geweld aangedaan door plannen om in dit gebied de 'Poort van Druten' te ontwikkelen. Dit houdt in de aanleg van een industrieterrein tegen het stuifduin van Puijflijk met een bebouwingshoogte van drie lagen. Het eerste plan is al door Gedeputeerde Staten afgekeurd. De ontwikkelingen worden nauwlettend gevolgd. 27

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2002 | | pagina 29