Public Relations Provinciale publieksactiviteiten Gelderland Samenstelling van de provinciale commissie Mutaties In 2001 werden, na de samenvoeging van een groot aantal Overijsselse gemeenten (er bleven na de herindelingen nog 22 gemeenten over) door voorzitter Smit en pc-lid Duimel bezoeken gebracht aan de nieuwgevormde gemeentebesturen. Deze werden in 2002 voortgezet, veelal met een bevredi gend resultaat. Opzet was met de betrokken wethouders en ambtenaren te praten over het monu mentenbeleid en andere actuele zaken. De resultaten waren wisselend: in sommige gemeenten bleek men bijvoorbeeld geen monumentencommissie te hebben en ook geen actief monumentenbeleid te voeren. Sommige ambtenaren die zich met monumentenzorg in hun gemeente bezighouden bleken zelfs nog nooit van Heemschut te hebben gehoord. De Landelijke Heemschutdag vond op 31 augustus 2002 plaats op Kampereiland en in de oude Mastenbroekerpolder. Een korte beschrijving van dit evenement is opgenomen in het hoofdstuk over de Landelijke Publieksactiviteiten. Adres secretariaat: Guyotstraat 1 6524 AV Nijmegen e-mail: marga.jetten@planet.nl (per 31 december 2002 drs. W.W. Wolters, voorzitter A.A.E.M. Gijsbers, vice^voorzitter mw. drs. M. Jetten, secretaris ing. J.G.Chr. Scharten, BNT, penningmeester/technisch adviseur RO ing. R.J. Veelders, technisch adviseur T. Wiarda, BNA, technisch adviseur mw. drs. M.E. Koning, PR'ddviseur mr. W.W. Hopperus Buma R. Lureman A. Müller, BNA M. Niemeijer J.H. Reijnen ir. A.H. Swaagstra Aan het begin van het jaar gaf de heer De Maret Tak aan dat hij afscheid wilde nemen van de provinciale commissie. Hij is bijna 20 jaar lid geweest, waarvan tien jaar als penningmeester. In zijn arbeidzaam leven was hij verbonden aan de Stichting Het Geldersch Landschap en onder andere actief in de Arnhemse monumentencommissie. Wij zijn hem dankbaar voor de vele jaren die hij zich heeft ingezet voor het behoud van de cultuurhistorie in Gelderland. In de loop van 2002 kwam de heer J.H. Reijnen, woonachtig in het Land van Maas en Waal, de commissie versterken. 26

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2002 | | pagina 28