Drenthe Samenstelling van de provinciale commissie Vergaderingen Beschermingsactiviteiten Qemeente Assen Adres secretariaat: Van der Feltzpark 7 9401 HM Assen (per 31 december 2002) ir. P.C. Groen, voorzitter mr. D. Hoeksema, secretaris ir. R. Ritz, penningmeester ir. M. Mauritz, technisch stedenbouwkundig adviseur ir. G. Tangerman, technisch adviseur M. Hiemink, pr-adviseur ing. Sj. Jantzen, excursies mw. G. Amoureus, excursies ing. H. Berg W.F.R. Feenstra drs. H. Ladrak De provinciale commissie Drenthe vergaderde in 2002 zes keer plenair op 15 februari, 26 april, 14 juni, 16 augustus, 11 oktober en 6 december. De plenaire bijeenkomsten vonden net als in voor gaande jaren plaats op het kantoor van Het Drentse Welstandstoezicht. Voor de verleende gastvri jheid is de commissie Friesland zeer erkentelijk. Bedrijventerrein Messchenveld. Het beroep tegen de bouw van het Bedrijventerrein Messchenveld is door de Raad van State afgewezen. Gymnasiumstraat. Het bezwaar tegen de won ingbouw in de Gymnasiumstraat is door Gedeputeerde Staten afgewezen. De Vaart. De zienswijze van Heemschut op woningbouw aan de Vaart 104-106 is door de gemeente niet overgenomen. Wethouder Buningstraat. De strijd tegen de voorgenomen sloop van de Vermeerschool aan de Wethouder Buningstraat is nog gaande. Heemschut ondersteunt hierbij de bewonersgroep. Het is niet mogelijk om op de voorwaarde van de eigenaar, om elders nieuwbouw te mogen plegen, in te gaan. Port Natalweg. De zaak met betrekking tot de herbouw van het pand aan de Port Natalweg 2 (al twee keer in brand gestoken) loopt nog. Heemschut ondersteunt de bewonersgroep. Kloosterveen. De actie voor het behoud van de boerderij aan de Hoofdvaartsweg 124 in Kloosterveen loopt nog en lijkt met succes bekroond te worden. 21 e-mail: heemschutdrenthe@wanadoo.nl

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2002 | | pagina 23