Het Stationsplein De vele bezwaren tegen de plannen voor het nieuwe Stationsplein hebben geleid tot een nieuw plan. Er komt een nieuwe inspraakprocedure over dit nieuwe plan. De Grote Markt Het gemeentebestuur wil aan de oostzijde van de Grote Markt een muziekcentrum met een onder- grondse parkeergarage bouwen. De bevolking is uitgenodigd om ook plannen in te dienen. Deze plannen vormen de basis voor een aantal voorstellen waaruit de burgers van Groningen kunnen kiezen tijdens het referendum in september 2003. Een vertegenwoordiger van Heemschut Groningen praat in het Grote Markt Forum mee over de toekomst van de Grote Markt. Het Helperdiep Omwonenden kwamen in verzet tegen de bouw van grote appartementencomplexen aan het Helperdiep. Heemschut Groningen ondersteunde de actie met een brief waarin gewezen werd op de cultuurhistorische waarde van dit gebied en de noodzaak van een plan, dat rekening houdt met deze waarde. Rozenstraat 31 In december 2002 maakte de commissie bezwaar tegen de sloop van een gemeentelijk monument, een karakteristiek vakwerkgebouwtje uit 1898 naast het voormalig Botanisch Laboratorium van de Rijksuniversiteit Groningen (RuG) aan de Rozenstraat 31Ook de buurtbewoners maakten bezwaar tegen de sloop. Oost'lndië (Leek) De Groningse commissie heeft, ook namens de Drentse commissie, in een brief aan B&.W van Leek haar bezwaren tegen het Masterplan voor de nieuwbouwwijk Oost-Indië, tussen Leek en Roden, kenbaar gemaakt. Dit bezwaar geldt eveneens voor de geplande afslag van de autoweg (A7), die cul tuurhistorisch waardevol gebied zal aantasten. De commissie volgt de plannen. Landschap tussen Nieuw'Beerta en Nieuweschans (Reiderland) Verontruste bewoners vroegen de Bond Heemschut hun bezwaar tegen de aantasting van karakteristiek Oldambtster landschap tussen de Hoofdweg in Nieuw-Beerta (bij de afslag naar Drieborg) en Nieuweschans te steunen. Het betreft de omzetting van akkerbouwland in weidegrond en de bouw van een groot veeteeltbedrijf. De commissie heeft de gemeente Reiderland verzocht om voor dit gebied een beeld-kwaliteitsplan op te stellen dat nieuwe ontwikkelingen mogelijk maakt met behoud van de kwaliteit van het landschap. De gemeente Reiderland heeft geen vergunning verleend voor de bouw van het veeteeltbedrijf. Stedum (Loppersum) De gemeente Loppersum gaat een begin maken met gemeentelijk monumentenbeleid. Heemschut heeft hierom verzocht naar aanleiding van de plannen tot sloop van het voorhuis en de kapschuur van een karakteristieke kop-hals-romp boerderij (Weersterweg 1, Stedum). Heemschut diende een bezwaarschrift in tegen de sloop en nieuwbouw van deze boerderij en ondersteunde daarmee bezwaren van de plaatselijke bevolking tegen deze ingreep. Winschoten Molenbiotoop. De commissie heeft bezwaar gemaakt tegen het voorbereidingsbesluit van 26 juni 2002 dat de bouw van het bejaardencomplex aan de kop van de Zeeheldenbuurt mogelijk maakt. De bouw van dit complex tast de molenbiotoop van de molen Edens aan. Bellingeweer Bellingeweer 27 staat sinds kort op de monumentenlijst (Heemschut heeft de aanvraag van de Historische Vereniging Winsum-Obergum in het jaar 2000 ondersteund). 17

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2002 | | pagina 19