6. Landelijke Publieksactiviteiten Publieksactiviteiten 2002 Muzikaal Monument Tholen, zaterdag 23 februari In 2002 zijn 3 Monumentendagen en 3 Muzikale Monumenten georganiseerd. In het tijdschrift van Heemschut werden aankondigingen en achtergrondartikelen over het betref fende evenement gepubliceerd. Ook op de website van Heemschut stond het programma vermeld. Persberichten werden verzonden naar de landelijke en regionale pers. Ter gelegenheid van de Monumentendag Zutphen is een cultuurhistorische folder samengesteld en in eigen beheer uit gegeven. De evenementen zijn georganiseerd in overleg met de provinciale commissies, monu mentenzorg in de betreffende gemeente en historische verenigingen. In 2002 is van de RDMZ subsidie ontvangen voor de ontwikkeling van de publieksactiviteiten, met als doel het bereiken van een breder publiek. Heemschut zal daartoe een PR-plan voor de publiek sactiviteiten ontwikkelen en onderzoek doen naar een nieuwe vorm voor de Heemschut Monumentendagen en naar de mogelijkheid om nieuwe producten te ontwikkelen. Ook de samen werking met de stichting Open Monumentendag wordt onder de loep genomen. In 2002 is een start gemaakt met de plannen voor de ontwikkeling van de publieksactiviteiten, in 2003 zullen deze ook daadwerkelijk tot uitvoer gebracht worden. Het eerste Muzikale Monument van 2002 vond plaats in de Gasthuiskapel te Tholen. Voorafgaand aan het concert vond een ont vangst plaats in het 15e-eeuwse stadhuis. De inleiding werd verzorgd door prof. dr. A. van der Zwan, die uitgebreid inging op de geschiedenis van Tholen. De muzikale uitvoering was in handen van het duo Th. Mellema en W. Van Klaveren (saxofoon/piano), dat het gezelschap meenam op een muzikale reis door de tijd van barok tot modern. Na het concert werd een bezoek gebracht aan de monumentale Grote of O.L. Vrouwekerk, die speciaal voor de Heemschut-deelnemers was opengesteld. De O.L. Vrouwekerk was na de kanjerrestauratie voor het eerst weer te bezichtigen. De toelicht ing en rondleiding was in handen van de heer H. Elenbaas. Aantal deelnemers: 110 (maximum) Bijzonderheden: financiële ondersteuning door fa. Huurman b.v. Delft, betrokken bij de restauratie van de O.L. Vrouwekerk. De toespraak van de heer prof. dr. A. van der Zwan in de Gasthuiskapel te Tholen. 12

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2002 | | pagina 14