9. Public Relations Heemschut Persprijs De Heemschut Persprijs is ingesteld om het maken van journalistieke producties over de bescherming en/of beleving van cultuurmonumenten te stimuleren. De persprijs 2001 is op 29 november uitgereikt in het Teylers Museum in Haarlem door Mevrouw F. Ravestein, lid van de Tweede Kamer voor D66. De eerste prijs kwam toe aan de redactie van het VPRO radioprogramma Argos, voor haar uitzending van 3 november 2000 'Indien Node Gesloopt: Monumentenzorg in Nederland'. In deze uitzending belicht Argos op heldere wijze de beslissing van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg om twee monumen tale hoven in Scheveningen, de Meeuwenhof en Duindorp, te slopen. De gedeelde tweede prijs ging naar het artikel 'Onder de luchten het gras' van journalist Casper Janssen (Volkskrant Magazine, 27 mei 2000), waarin op visueel en inhoudelijk aantrekkelijke wijze de bedreiging van het Nederlandse werelderfgoed wordt behandeld. De tweede prijs wordt gedeeld met de redactie van het tijdschrift 'Noorderbreedte', een tijd schrift over cultuurhistorische thema's in de provincies Groningen, Friesland en Drenthe. In dit tijdschrift worden de onderwerpen op een aantrekkelijke manier behandeld en de artikelen gekenmerkt door inhoudelijke degelijkheid en een verzorgde opmaak. Voor het eerst in het bestaan van de persprijs was er dit jaar helaas geen sponsor. Het bestuur heeft besloten dat in het vervolg de Heemschut Persprijs niet wordt uitgereikt als er geen spon sor is gevonden. Samenstelling van de jury van de Heemschut Persprijs in 2000: Ing. O. van Asten Drs. J. Kamerling B. Kroon Prof. Ir. L.C. Röling M.J.M. van Rooy Internet De website van Heemschut is een belangrijke toegangspoort voor monumentaal Nederland op internet. Op www.heemschut:nl is het laatste nieuws over Heemschut te vinden, nieuws over publieksactiviteiten, de cultuurhistorische folders, en informatie uit alle provinciale com missies. In 2001 is extra subsidie van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg ontvangen voor een project om de website verder uit te bouwen. Het project loopt door tot in 2002. Allereerst wordt in dit project de meldpunt-functie opgezet, te gebruiken door iedereen in het land die gevallen wil melden. Verder wordt het eenvoudiger gemaakt voor de provinciale commissies om hun delen van de website actueel te houden. Hiervoor zal gebruik gemaakt gaan worden van gebruiks vriendelijke programmatuur, opdat de medewerkers niet zelf hoeven te programmeren. 48

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2001 | | pagina 49