Monumentendag Harlingen, zaterdag 6 oktober 2001 De Monumentendag in Harlingen is georganiseerd in nauwe samenwerking met de Heemschut commissie Friesland, de gemeente Harlingen en de Hein Buismanstichting. De wethouder van de gemeente Harlingen, de heer J. Sijbenga, sprak het openingswoord in het museum Het Hannemahuis, het centraal informatiepunt van deze dag. Ook in Harlingen werden particuliere monumentale panden opengesteld, waarvan sommige recent waren gerestaureerd. Bovendien was het 18e-eeuwse Raadhuis te bezichtigen. Op het programma stonden stadswandelingen onder leiding van een speciaal gidsenteam, een aantal korte lezingen over de geschiedenis van Harlingen, de ontwikkelingen van haven en stad en toelichtingen op de restauraties. Voor het Raadhuis lag de boeier Friso afgemeerd, het officiële statenjacht van de provincie Friesland. Het aantal bezoekers bedroeg 160. Heemschut Muzikaal Monument Doorn, zaterdag 15 december 2001 Heemschut betuigde door het organiseren van een muzikaal monument haar steun aan het behoud van kasteel Huis Doom. 2001 was het jaar van het historisch interieur en Kasteel Huis Doom staat op de top 100 van de best bewaarde interieurs in Nederland. De heer O. Wiersma, plaatsvervangend directeur van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg sprak in de Oranjerie het welkomstwoord en benadmkte het belang van het behoud van Huis Doom. De muzikale invulling was dit keer een zogenaamd 'walking program' in de diverse zalen van het Huis. Ten gehore werden gebracht harpmuziek van Judith Jamin, sfeersongs en Christmas Carols door het A Capella Quartet 'Brothers-4-Tune' en kerstverhalen verteld door J. Geerlings. Naast het muzikale programma werden de bezoekers rondgeleid en werd de kerstboom ontstoken. Het aantal deelnemers was 109 (maximum). 47 Monumentendag Harlingen, 6 oktober 2001 Stadhuis Harlingen met op de voorgrond de boeier Friso, het statenjacht van de provincie Friesland

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2001 | | pagina 48