Monumentendag tijdens de Algemene Ledenvergadering te 's-Hertogenbosch, zaterdag 19 mei De Algemene Ledenvergadering 2001 vond plaats op De Restauratiebeurs in de Brabant hallen (Paradezaal) in 's-Hertogenbosch. De Nederlandse Restauratiebeurs is een initiatief van een vijftiental belangrijke, deels overkoepelende organisaties en instellingen op het vakgebied van restauratie, monumentenzorg, beheer en behoud van het cultureel erfgoed in Nederland. De beurs trekt tweejaarlijks vele belangstellenden en kent een breed aanbod vanuit de sectoren monumentenzorg, restauratie, beheer en behoud cultureel erfgoed, museumwereld, archieven, monumentaal groen, varend erfgoed, en (vak)opleidingen. In aansluiting op de Algemene Ledenvergadering en de gezamenlijke lunch kozen de deelnemers uit een bezoek aan de beurs of een bezoek aan de Vestingstad 's-Hertogenbosch. Het speciaal voor deze middag samengesteld gidsenteam bestond uit de heren Verhagen, Van Drunen, Vermuldst en Van Ee. Voorafgaand aan de vaartocht over de Herengracht gaf de heer P. van Roosmalen, adj. Directeur stadsbedrijven van de gemeente 's-Hertogenbosch uitleg over de vestingstad. Het aantal deelnemers aan de excursie bedroeg 48 (maximum), 14 deel nemers brachten op eigen gelegenheid een bezoek aan de beurs. Monumentendag Thorn, zaterdag 7 juli De Bond Heemschut en Thorn hebben samen een geschiedenis. Mede dankzij Heemschut is Thorn, een stadje met meer dan 100 monumenten, een beschermd stadsgezicht. De heer T.F.M. Rongen, burgemeester van Thorn, verwelkomde de deelnemers met koffie in de Raadzaal, waarna de heer Lutters, voorzitter van de provinciale commissie Limburg van Heemschut, de banden tussen Thorn en Heemschut nader toelichtte. Het VVV kantoor fungeerde als centraal informatiepunt en de gemeente stelde 5 gidsen ter beschikking ter begeleiding van de stadswandeling en de kruis- en kapellentocht. Dankzij de nauwe samen werking met de gemeente (de heer J. Forschelen), de VVV (mevrouw T. Janssen) en het Monumentenhuis in Roermond werden op deze dag diverse bijzondere panden opengesteld. Het aantal deelnemers bedroeg 90. Landelijke Heemschutdag Amsterdam/90 jarig bestaan Bond Heemschut, Zaterdag 25 augustus De jubilerende Bond Heemschut maakte tijdens deze dag de balans op van negentig jaar strijd voor behoud van cultuurmonumenten in Nederland en besteedde aandacht aan de toekomst van monumentale stedenbouw. De Heemschutdag begon met een ontvangst in de Aula van de Universiteit van Amsterdam. Na een inleiding door de voorzitter van de Bond Heemschut, de heer ir. E.H. van Tuyll van Serooskerken, sprak de burgemeester van Amsterdam, mr. M.J. Cohen, de jubilerende Bond toe. Aansluitend hield prof. dr. H. Pleij een veelgeprezen lezing over de belangrijke beschermingstaak van Heemschut. Tijdens het middagprogramma werden tijdens twee excursies drie typisch Amsterdamse voor beelden van planmatige stedenbouw getoond: de 17e-eeuwse Amsterdamse binnenstad, Plan Zuid van Berlage en de nieuwe monumentale woonwijk aan het IJ in het voormalige Oostelijke Havengebied. De deelnemers kregen uitleg van een uniek voor deze dag speciaal samengesteld team van gidsen, die ieder hun specifieke kennis in de excursies verwerkte. De dag werd feestelijk afgesloten in het Noord-Zuid Hollands Koffiehuis, een van de bekende 'reddingen' van Heemschut. Het aantal deelnemers bedroeg 370. 46

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2001 | | pagina 47