7. Tijdschrift Heemschut Samenstelling van de redactie (per 31 december 2001) drs. J. Kamerling, eindredacteur mw. drs. A.M. ten Cate drs. H.C. Franssen mw. drs. M. Polman Samenstelling van de redactieraad (per 31 december 2001) A.M. den Haan, voorzitter drs. J. Kamerling, secretaris drs. J.J. Bollebakker H.J. Derksen, sinds 1 juni 2001 J.D. Gerritsen P. de Ruijter drs. W. Wolters mw. drs. A.M. ten Cate (adviserend lid) drs. H.C. Franssen (adviserend lid) drs. J.P.J. van der Haagen (adviserend lid) mw. drs. M. Polman (adviserend lid) Redactie De redactie heeft er ook in 2001 weer naar gestreefd het tijdschrift verder te ontwikkelen tot een hoogwaardig magazine op het snijvlak van publiekstijdschrift en verenigingsblad. Het tijdschrift is landelijk gezien uitgegroeid tot het grootste magazine in de monumentensec tor en is in monumentenland toonaangevend. Enerzijds wil de redactie fungeren als middel tot interne communicatie tussen bestuur, kader en leden. Anderzijds wil zij de ontwikkelingen, vakdiscussies en trends in de monumenten wereld intensief volgen op een voor de lezer zo aantrekkelijk mogelijke manier. De redactie streeft, daarin ook dit jaar gestimuleerd door de redactieraad, naar een attractieve inhoud en vormgeving, die de lezer ertoe prikkelt het blad ter hand te nemen. Het tijdschrift is in 2001 spannender van opmaak geworden zonder dat afbreuk werd gedaan aan de chique uitstraling. Dat het tijdschrift in toenemende mate gewaardeerd wordt blijkt ook uit de grotere vraag naar advertenties, zelfs in een periode van economische neergang. In het verslagjaar leverde een grote groep deskundige medewerkers 'uit het veld' bijdragen aan het tijdschrift. Thema's In 2001 werden weer diverse thema's belicht terwijl in elke aflevering het omslagartikel het blad een bijzonder accent verleende. 2001 was het Jaar van het Interieur en dat is ook in het tijdschrift het hele jaar duidelijk zichtbaar geworden. In februari waren het omslagartikel en nog een tweede artikel gewijd aan het interieur. Het april-nummer besteedde aandacht aan plafondschilderingen als onderdeel van het interieur en daarnaast aan de vormgeving van 43

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2001 | | pagina 44