gevraagd. De provinciale spreiding is evenredig aan de bebouwingsdichtheid en de bekend heid met het Meldpunt is dus provinciebreed met een verwacht leeuwenaandeel in Zuid-Limburg. De belangstelling van het meldpunt bleek niet alleen uit de ruim 100 behandelde aanmeldingen in 2001, maar ook uit interviews met pers en radio over de start en de ontwikkeling. Vanaf februari 2001 vergadert de commissie Meldpunt maandelijks onder leiding van de vice- voorzitter van de Bond Heemschut- afdeling Limburg met de twee technische adviseurs en het juridisch bestuurslid van de afdeling, bijgestaan door drs. J.P.J. van der Haagen, directeur bescherming van de Bond Heemschut te Amsterdam. Het Monumentenhuis behartigt het secretariaat. Vlodrop Een bijzondere activiteit betrof de proceduregang met betrekking tot de door de Vedische Universiteit van Maharishi voorgenomen sloop van het Kulturkampfklooster Sankt Ludwig in Vlodrop (sinds 1999 rijksmonument). Deze proceduregang werd doorkruist door clandestiene gedeeltelijke sloop. De bodemprocedure dient in mei 2002 bij de Rechtbank Roermond. Publieksactiviteiten De commissie organiseerde in juni 2001 een excursie voor haar Limburgse leden naar een van de oudste kerken van Nederland, de Sint Salvator in Susteren, met een crypte en een zeer bezienswaardige schatkamer. Public Relations Door het vroegtijdig, door werkdruk ontstane terugtreden van de pr-medewerker drs. F. Hovens begin 2001 en het niet kunnen vinden van een geschikte vervanger, staan de publicitaire activiteiten voorlopig op een laag pitje. Gemeentelijke overleggroep De provinciale commissie Limburg maakt na enkele procedures betreffende voorgenomen sloop- en bouwactiviteiten in het historisch centrum van Sittard deel uit van een gemeentelijke overleggroep, zoals dit al enige jaren functioneert in Roermond. Overleg monumentenorganisaties In 2001 is het overleg tussen de voorzitters van de onderscheiden monumentenorganisaties geïntensiveerd, vooral door de precaire financiële situatie van het Monumentenhuis Limburg. 41

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2001 | | pagina 42