Samenstelling van de provinciale commissie (per 31 december 2001) mr. dr. A.H.A. Lutters, voorzitter (vacature), secretaris G.P.J. Hermans, penningmeester ir. F.Q. Hoebens, vice-voorzitter (vacature), pr-medewerker drs. A.M.P.P. Janssen drs. J.M.T. Janssen-Daniëls ing. L.J.S. Vos ing. J.A.L. Meuwissen J. Neessen ir. H.M.J. Palmen, technisch adviseur ing. Chr. Versteeg, technisch adviseur Mutaties In 2001 zijn de secretaris en pr-medewerker teruggetreden en is de heer J. Neessen toegetreden. De heer Neessen behartigt met name de juridische aspecten. Vergaderingen De afdeling Limburg kwam in 2001 zesmaal bijeen. Vijf vergaderingen werden bijgewoond door de directeur bescherming van de Bond Heemschut, drs. J.P.J. van der Haagen. De vergaderingen werden tevens bijgewoond door de heer F. Geurts (ambtelijk secretaris) en mevrouw J. Versteden, gevolgd door mevrouw M. Melkert (notuliste), allen in dienst bij het Monumentenhuis Limburg. Deze stichting ondersteunt de afdeling Limburg bij met name de administratieve taken. Beschermingsactiviteiten Meldpunt Het jaar 2001 stond in het teken van het Meldpunt, een initiatief van de provinciale commissie Heemschut Limburg en het Monumentenhuis Limburg. Het meldpunt werd officieel ingesteld door gedeputeerde M. Eurlings op het Gouvernement in april 2001. Het Meldpunt draait om de opname, optekening van en zorg voor telefonische meldingen 'die via het (alarm)nummer van het monumentenhuis binnenkomen. De onderwerpen van het meldpunt betreffen een aantal bovengemeentelijke zaken: de tracenota's Rijksweg A73, A74, N280 Oost (deelname in klankbordgroep), het Grensmaasproject met betrekking tot ont gronding/natuurontwikkeling langs de Maas en de IJzeren Rijn, de spoorwegverbinding Antwerpen-Roergebied. Bij elke melding volgt een ontvangstbevestiging, inspectie op afspraak ter plaatse, overleg met de indiener en waar nodig de betreffende gemeente. Daarna worden de standpunten geformu leerd en zo nodig correspondentie met de gemeente gestart. Meldingen betreffende specifieke onderwerpen zoals molens, kastelen en boerderijen, worden in principe gedocu menteerd overgebracht aan de desbetreffende organisaties. De meeste meldingen betreffen individuele panden of gemeentelijke bestemmingsplannen: in 2001 werden ongeveer 100 panden, verspreid in de provincie, meestal door particulieren als bedreigd aangemeld en werd voor een tiental plannen ondersteuning in de bezwarenprocedure 40

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2001 | | pagina 41