deskundige leiding van de wethouder een drietal locaties bezocht en werd een rondwandeling door de historische kern van Sint-Oedenrode gemaakt. Beschermingsactiviteiten Plannen totsloop van de 'vicarie' te Sint-Anthonis De gemeente Sint-Anthonis was aan het begin van dit verslagjaar bezig om een nieuw centrumplan te ontwikkelen waarbij de vicarie zou moeten wijken voor een rotonde en een toegangsweg voor een nieuw uitbreidingsplan. Het betrokken pand is in kader van de MSP voorgedragen voor de rijkslijst. Onze technisch adviseur B. Tonies heeft druk overleg gevoerd met de gemeente en aan het einde van dit verslagjaar kon gemeld worden dat de gemeente andere plannen heeft om de toegang tot het nieuwe bestemmingsplan mogelijk te maken. De vicarie blijft dus gespaard. Bestemmingsplan 'Botenvijkte Oirschot Het beschermde dorpsgezicht van de gemeente Oirschot wordt bedreigd door het voornemen van die gemeente om het bestemmingsplan te wijzigen ten behoeve van grootschalige glas tuinbouw. Een plaatselijke belangenvereniging heeft bezwaar gemaakt tegen de voorgenomen wijziging van het bestemmingsplan en onze provinciale commissie heeft adhesie betuigd aan dit bezwaarschrift. Breda, H. Hartkerk In het begin van 2001 heeft een rechter de verleende sloopvergunning voor de H. Hartkerk nietig verklaard vanwege vormfouten. Een plaatselijke belangengroepering is toen een art. 3-procedure gestart om de kerk op de rijkslijst te krijgen; aan het eind van dit verslagjaar was nog niet bekend of de kerk een rijksmonument zou worden. Gemeente Mill, centrumplan De gemeente Mill ontwikkelt een nieuw centrumplan, waarin twee 19e-eeuwse panden op de nominatie staan om te worden gesloopt. Technisch adviseur B. Tonies heeft intensief contact onderhouden met de gemeente Mill en vernomen dat één pand (Stationsstraat 5) behouden zal blijven. Ebt de verbouwplannen voor het bewuste pand blijkt echter dat het monumentale karakter verloren zal gaan. Hoewel het betrokken pand geen rijks- of gemeentelijk monument is, heeft men de gemeente toch weten te overtuigen en wordt een nieuw bestemmingsplan opgesteld waarin het pand toch in zijn oorspronkelijke staat behouden zal blijven. Geertruidenberg, historische panden aan de Branderstraat De historische panden aan de Branderstraat in Geertruidenberg zijn eigendom van een plaat selijke woningbouwvereniging en dreigen ingrijpend te worden verbouwd. De kritiek van Heemschut op deze verbouwing is verwoord door technisch adviseur De Visser en verwerkt in de nieuwe plannen, waardoor het historische karakter van de panden zo min mogelijk zal worden aangetast. Tilburg, pand Goirkestraat In dit gemeentelijk monument is brand uitgebroken en de eigenaar en de gemeente Tilburg overwegen herbouw. Technisch adviseur De Visser heeft contact opgenomen met de gemeente Tilburg. Aan het eind van dit verslagjaar waren nog geen definitieve plannen bekend. Mill, boerderij Hoogveldseweg 27 Een pand naast en vroeger behorende bij de monumentale boerderij aan de Hoogveldseweg in Mill dreigt plaats te moeten maken voor een eigentijdse woning. De heer H. van de Weem heeft er namens Heemschut voor gepleit om de nieuwe woning de vorm te geven van de schuur die vroeger onderdeel uitmaakte van de carré-vorm van de boerderij. Mierlo, Broekstraat De gemeente Mierlo heeft het plan opgevat om de Broekstraat te verbreden, waardoor het 38

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2001 | | pagina 39