Noord-Holland Adres secretariaat: p/a Marsmanlaan 23 1422 CG Uithoorn Samenstelling van de provinciale commissie per 31 december 2001) drs. F.J.A. IJsselmuiden, voorzitter drs. F.F.M. Repko, vice-voorzitter drs. K. Loeff, secretaris mw. A.I.Th. Mars, 2e secretaris H.M.B. van der Velden, penningmeester J.D. Gerritsen, pr-medewerker W. Schagen, technisch adviseur H. Dirkx, technisch adviseur A. Boezaard mw. drs. A. ten Cate mw. drs. I.B. Laarakkers H.J. Over de LindenMutaties Halverwege 2001 heeft drs. J.F.M. Akkerman de commissie wegens drukke werkzaamheden moeten verlaten. Mevrouw Mars volgt hem op als 2e secretaris en voert tevens het secretariaat. De heer Gortzak kon helaas de vergaderingen niet meer bijwonen. Vergaderingen De provinciale commissie Noord-Holland kwam dit jaar 5 maal bij elkaar. Beschermingsactiviteiten Een greep uit de voornaamste lopende zaken: Bloemendaal De strijd om het behoud van het Landgoed Meer en Berg, voormalig provinciaal psychiatrisch ziekenhuis Santpoort, blijft voortduren. Inmiddels heeft Heemschut bereikt dat de Provinciale Staten van Noord-Holland niet akkoord zijn gegaan met het oprekken van de stedelijke contouren in dat gebied. Daarmee is grootschalige nieuwbouw, zoals voorgestaan door de pro jectontwikkelaar, al beperkter geworden. Bovendien loopt nog een aanvraag van Heemschut op grond van art. 3 van de Monumentenwet, zodat sloop van kenmerkende en beeldbepalende gebouwen vooralsnog van de baan is. Haarlem Het Appelaarterrein, voormalig Enschedé-complex bij de Grote Markt, is nu in handen van H.J. Henket, die van een betere visie getuigt dan zijn voorganger, de Catalaan Busquets. De ingang van de parkeergarage in de historisch Damstraat blijft vooral onze kritische aandacht houden. Haarlem De laatste loodjes bij het Raakscomplex wegen nog steeds zwaar. De nieuwbouw op die plek heeft voor een groot deel onze waardering. De strijd om het behoud van de beeldbepalende HBS-A van C. Dumont hebben wij daarentegen nog lang niet opgegeven. Ook daar zetten wij 26

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2001 | | pagina 27