Flevoland Adres secretariaat: p/a Groenhof 12 1352 AA Almere Samenstelling van de provinciale commissie (per 31 december 2001) (vacature), voorzitter B. Scholten MBA, penningmeester mr. S.C. Trip, secretaris ing. J. Bergshoeff, technisch adviseur E.G. Boshuijzen, pr-medewerker Mevr. drs. M.A.S. van Sprang-Kamstra Oprichting Tijdens een bijeenkomst in Lelystad op 25 augustus 1999 onder voorzitterschap van drs. G.H.L. Tiesinga en in aanwezigheid van de algemeen directeur van Heemschut de heer B.J.M. Duimel, was de oprichting van een provinciale commissie Flevoland onderwerp van gesprek. Om de kans van slagen te bepalen besloot men tijdens deze bijeenkomst om eerst een pre- provinciale commissie op te richten. Na een aantal vergaderingen besloot deze commissie - tijdens een bijeenkomst op Schokland met een aantal vertegenwoordigers van cultuurhistorische instellingen- om door te willen gaan als Provinciale commissie Flevoland. Op 2 maart 2001 is de preprovinciale commissie definitief veranderd in provinciale commissie. De heer drs. G.H.L. Tiesinga is inmiddels aftreden en de commissie is op zoek naar een opvolger. Beschermmgsactiviteiten Oud Kraggenburg De lichtwachterswoning op de vluchthaven Oud-Kraggenburg is dringend aan een opknapbeurt toe. De particuliere eigenaar geeft echter de voorkeur aan bebouwing in de voormalige havenkom. Heemschut strijdt voor de restauratie van de woning. Public Relations De promotie van Heemschut in de provincie Flevoland, met ongeveer 65 leden en betrekkelijk weinig cultuurmonumenten, stond in 2001 boven aan de agenda van de vergaderingen van de commissie. Het PR-plan zal in 2002 nader worden uitgewerkt. 25 v.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2001 | | pagina 26