Utrecht Adres secretariaat: Muntstraat 16 3961 AL Wijk bij Duurstede Samenstelling van de provinciale commissie (per 31 december 2001) drs. C. Verhaar, voorzitter drs. P.C. van der Eerden, secretaris ing. P.D. van Vliet, technisch adviseur H.E. Dekhuijzen drs. P. Donkersloot J.H. van Doom M. Jansen J.F.K. Kits Nieuwenkamp Ir. N.R.A. Krekel H.F. Kuiper drs. M.G. Lemmens, pr-medewerker E. Maes Mw. M. de Wit Mutaties Het afgelopen jaar heeft de heer Lacor vanwege drukke werkzaamheden helaas de commissie moeten verlaten. Halverwege het jaar heeft de heer Verhaar de voorzittersfunctie van de heer Krekel overgenomen. Laatstgenoemde is gelukkig wel commissielid gebleven. Vergaderingen Besloten werd om het aantal vergaderingen terug te brengen tot zeven keer per jaar, waarbij afwisselend een inhoudelijk onderwerp of lopende gevallen zijn besproken. Zo is veel aan dacht besteed aan de door de Provincie Utrecht opgestelde Provinciale Cultuurhistorische Hoofdstructuur, een op cd-rom gezet overzicht van culturele objecten en gebieden in Utrecht. Op 7 november ontvingen wij de landelijke voorzitter, de heer ir. E.H. van Tuyll van Serooskerken, en de nieuwe algemeen directeur, de heer H.J. Derksen. Een terugkerende vraag is hoe de commissie tijdig en effectief invloed kan uitoefenen op de beleidsbeslissingen van de overheid inzake monumenten. Kort gezegd zal getracht worden meer initiatieven aan te dragen en niet louter reeds genomen besluiten te becommentariëren. Zo is de heer Donkersloot lid geworden van de Stuurgroep Nieuwe Hollandse Waterlinie, om de planvorming over dit prestigieuze project kritisch te volgen en van commentaar te voorzien. De heer Maes is lid geworden van de Projectgroep Utrechtse Singels om de bouwplannen rond deze historische objecten te volgen en te bespreken. Beschermingsactiviteiten Amerongen, Rodenstein Verbouwing tabaksschuur tot woning niet te stuiten 23

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2001 | | pagina 24