Voorst, benzineverkooppunt Het bestemmingsplan 1994 voorziet in het oprichten van een benzinepomp aan de zuidkant van het dorp. Bij een voorgenomen wijziging daarvan attendeerde Heemschut de gemeente op de kwetsbaarheid van de zuidelijke toegangsweg die nog een goeddeels ongeschonden entree met uitzicht op de dorpskerk biedt. Een benzinepomp zou aan dat dorpsbeeld te veel schade toebrengen. Onze oproep tot zorgvuldigheid met betrekking tot bouwvolume en -massa werd deels gehonoreerd. Ook werd toegezegd het geheel met aangepaste beplanting deels aan het oog te onttrekken. Wageningen, windmolens Het betreft hier de problematiek van grootschalige windmolens in een vrij kleinschalig land schap met als bijzonder gegeven de markante Veluwezoom/ Wageningse berg en de Utrechtse Heuvelrug/Grebbeberg op vrij korte afstand. In dit soort situaties vindt Heemschut dat een lan delijke aanpak gewenst is. In overleg met de plaatselijke vereniging 'Wageningen Monumentaal' is de gemeente Wageningen hierop gewezen. We hl, centrumplan Ten behoeve van een aangepast centrumplan waren twee leden van de commissie aanwezig bij een vergadering met vertegenwoordigèrs van de gemeente, de ontwikkelaar en steden bouwkundige. Belangrijk was de gedachtewisseling van partijen in de ontwerpperiode. Een nieuw plan wordt afgewacht. Zevenaar, monumentencommissie Bij gebrek aan een gemeentelijke monumentenverordening en -commissie heeft de plaatselijke cultuurhistorische vereniging CHV 'Zevenaar' zelf een inventarisatie van monu mentwaardige objecten opgezet. Dit overzicht is voorzien van informatie en commentaar verwerkt in de vorm van een album. Helaas is een aantal daarin voorkomende panden inmiddels gesloopt. CHV 'Zevenaar' streeft naar de instelling van een monumentenveror dening en -commissie, waarin ook onafhankelijke deskundigen zitting moeten hebben. Zutphen, bestemmingsplan 'Ravelijn In het verlengde van het Torenrapport (2000), waarin Zutphen werd opgedeeld in een drietal schillen met maximale bouwhoogten en oppervlakten is nu de gevreesde 54m hoge woontoren vervangen door twee appartementsgebouwen van elk 35m hoogte (inderdaad de maximale hoogte in dat stadsdeel). Hiertegen zijn 230 zienswijzen ingediend. Publieksactiviteiten De provinciale excursie naar de Veluwe in de maand mei werd afgelast vanwege de mond- en klauwzeer epidemie. Public Relations De pr-activiteiten waren gericht op het bijwonen van het landelijk pr-overleg en de bijeenkom sten van de intemetwerkgroep. Verder heeft de pr-medewerker zitting in de nieuw ingestelde commissie 'Extra Activiteiten', die zich meer zal richten op de contacten in de provincie. 22

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2001 | | pagina 23