mw. drs. M. Jetten, secretaris ing. J.G.Chr. Scharten, BNT, penningmeester/technisch adviseur RO A.A.E.M. Gijsbers, vice-voorzitter mr. W.W. Hopperus Buma R. Lureman drs. G.J. de Maret Tak A. Müller, BNA M. Niemeijer ir. A.H. Swaagstra ing. R.J. Veelders, technisch adviseur T. Wiarda, BNA, technisch adviseur mw. drs. M.E. Koning, PR-medewerker Mutaties In het voorjaar van 2001 gaf mevrouw C. Rambonnet-Sloet van Oldruitenborgh te kennen we gens privé-omstandigheden niet meer actief te kunnen zijn voor de provinciale commissie. Zij was vanaf 1992 een trouw en actief lid, vooral in het noordwesten van de provincie. Wij zullen haar node missen en wensen haar veel sterkte voor de toekomst. Halverwege het jaar deelde architect Frans van Wezel mede, dat zijn eigen drukke werkzaamheden toch moeilijk te com bineren waren met het technisch adviseurschap van Heemschut. Het in 2000 toegetreden lid, architect T. Wiarda, is eind 2001 benoemd als technisch adviseur van de provinciale com missie. Technisch adviseur Chr. Scharten zal zich vooral bezig gaan houden met planologische zaken. Vergaderingen De provinciale commissie Gelderland vergaderde vijf maal, te weten op 21 maart, 29 mei, 30 augustus, 25 oktober en 4 december. Vaak was er een aparte vergadering van het dagelijks bestuur voorafgaand aan de grote vergadering. De plaats van samenkomst was in het gebouw van het Waterschap te Zevenaar. De vergadering in augustus werd gecombineerd met een rond wandeling/excursie te Batenburg, onder deskundige leiding van de koster ter plaatse en de secretaris mevrouw M. Jetten. Tijdens de daarop volgende informele vergadering werd tevens kennis gemaakt met de nieuwe algemeen directeur, de heer H.J. Derksen. Beschermingsactiviteiten (selectie) Apeldoorn, Radio Kootwijk (1919-22, architect Luthman, RM) In het vervolg van de protesten van onder andere Heemschut tegen de sloopaanvraag voor zendstation Radio Kootwijk heeft de gemeente in april 2001 de sloopvergunning geweigerd. Heemschut is momenteel bezig met het opzetten van een strategie om een andere functie in het object onder te brengen. Arnhem, Rijnkade 74-79, bedrijfspand met bovenwoningen, 1939 Als een van de weinig overgebleven vooroorlogse bedrijfspanden is sprake van cultuurhis torisch belang. In verband met sloopdreiging hebben de huurders het initiatief genomen om het pand te beschermen. In overleg met de RDMZ heeft Heemschut geadviseerd te mikken op een gemeentelijke bescherming. Borculo, hoekpand Pagendijk, 1925, Art Déco details, originele winkelpui Heemschut heeft adhesie betuigd aan het door de Historische Vereniging getekende bezwaar 20

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2001 | | pagina 21