Groningen 5. Provinciale commissies Algemeen In 2001 is subsidie van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg ontvangen voor het project Kwaliteitsimpuls advisering provinciale commissies. Het project is in 2001 voorbereid en zal in,2002 worden gerealiseerd. Doel is om de leden van de provinciale commissies beter toe te rusten voor de advisering, die zich nog verder zal moeten ontwikkelen van objectgericht naar omgevingsgericht. Heemschut heeft gekozen voor integrale gebiedsgerichte monumentenzorg, met beoordeling en waarde ring van monumenten in hun omgeving, maar vooral ook voor de Belvedere benadering waarin behoud door ontwikkeling centraal staat. Voor de technisch adviseurs en overige leden zijn cursussen voorbereid in samenwerking met NCM. Om deze taak goed te kunnen vervullen heeft Heemschut technisch adviseurs nodig met deskundigheid op het gebied van planologie, stedenbouw en historische geografie, naast de bestaande technisch adviseurs die deskundigheid hebben op het gebied van architectuur en welstand. Deze nieuwe technische adviseurs worden adviseur ruimtelijke ordening (ARO) genoemd. Aan elke provinciale commissie dient zo'n adviseur te zijn verbonden. Heemschut is er in 2001 onvoldoende in geslaagd nieuwe adviseurs te werven. In het algemeen is het moeilijk om op het specifieke werkterrein van Heemschut deskundige commissieleden te vinden en te behouden. Heemschut heeft het voornemen om het komende jaar nog actiever te werven. Adres secretariaat: Nassauplein 23a 9717 CN Groningen Samenstelling van de Provinciale commissie (per 31 december 2001) rnr. H. F. Wolgen, voorzitter dr. Ph. M. Bosscher, vice-voorzitter G. H. Wildeboer, secretaris ir J. de Vries, penningmeester ir. L. W. Bameveld, technisch adviseur drs. J. de Haan G. J. Hendriks drs. S. R. Hiddema H. Leffers J. D. Loning ir. P. Reijenga ir. S. H. Schaafsma mw. drs. M. J. A. Vooijs, pr-medewerker R. Wobbes 10

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2001 | | pagina 11