VII Publieksactiviteiten In 2000 werd wederom een vervolg gegeven aan de organisatie van publieksactiviteiten, een activiteit die voorheen door de Vereniging Open Monumenten werd uitgevoerd en die Heemschut vanaf 1998 heeft voortgezet. De coördinatie van de publieksactiviteiten was in handen van mevrouw G. Schilte-Ludwig. In ieder nummer van Heemschut werden aankondigingen en achtergrondartikelen opgenomen. Bovendien werden persberichten verzonden naar de landelijke, regionale en plaatselijke pers. In toenemende mate werd de website van Heemschut en internet ingezet bij de publiciteit. Tevens werden Heemschutleden in de omgeving van het evenement bericht. De evenementen werden georganiseerd in goed overleg met plaatselijke organisaties, als VW's en historische verenigingen, wat vaak tot verrassende programma's leidde. In totaal organiseerde Heemschut in 2000 zes monumentendagen en zes muzikale monumenten. Ter gelegenheid van de monumentendagen werden cultuurhistorische folders uitgegeven over Den Bosch, Den Helder, Middelburg, Stad en Ambt Delden en Amersfoort. Deze folders zijn te bestellen via de website www.heemschut.nl, of bij het bureau van Heemschut. Heemschut Muzikaal Monument Maastricht, zondag 23 januari Het eerste muzikaal monument van het jaar vond plaats in het Rijksarchief Limburg te Maastricht. De studiezaal in het koor van de Minderbroederskerk was het decor van het concert, uitgevoerd door Schola Maastricht, waarbij Byzantijnse muziek ten gehore werd gebracht. Tevens vond een rondleiding door het bijzondere complex van gebouwen plaats, waarbij te zien was hoe architect Mare van Rosmalen het monument bruikbaar heeft gemaakt voor de huisvesting van het archief. Het aantal bezoekers bedroeg 76, waarvan 21 niet-leden. Heemschut Muzikaal Monument Heinenoord, zaterdag 26 februari Heemschut was deze dag te gast in de kerk van het streekmuseum van Heinenoord in de Hoeksche Waard. Tijdens deze dag vertelde de koster, de heer Van der Woel, over de kerk en gaf de oprichter en directeur van het streekmuseum, de heer J. van Rooy, een inleiding over het museum. Dit museum bestaat uit twee gebouwen, het 'Hof van Assendelft' uit 1767 en de zeventiende eeuwse boerderij 'Oost-Leeuwenstein'. Tijdens dit muzikaal monument gaven Hildebrand Otto (orgel) en Laurens Otto (hoom) een concert met ondermeer werken van Bach op het programma. Het aantal bezoekers bedroeg 74, waarvan 20 niet-leden. Heemschut Monumentendagen Den Helder, zaterdag 25 en zondag 26 maart De eerste monumentendagen van het seizoen vonden in Den Helder plaats. Het thema van deze dagen was 'Den Helder, keizerlijke fortificatie aan zee'. Op het programma stond de verdedigingslinie 'De Stelling van Den Helder' uit 1811, het in 1996 gerestaureerde Fort Kijkduin, de Oude Rijkswerf Willemsoord uit 1822 en het Marinemuseum met de 60 jaar oude mijnenveger HS Abraham Crijnssen. Niet alleen was tijdens deze dagen aandacht voor de marine, ook stonden de 'ridders van de zee', de redders van het KNRM, in de belangstelling door hun hofje en het museum. Het aantal bezoekers bedroeg 394, waarvan 240 niet-leden. Bovendien had ook de pers belangstelling voor deze activiteit. 43

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2000 | | pagina 47