De Heemschut Persprijs werd dit jaar gesponsord door Aannemersbedrijf Kneppers te Amsterdam. Samenstelling van de jury van de Heemschut Persprijs in 1999: M.J.M. van Rooy, commentator NRC-Handelsblad (Voorzitter) drs. J. Kamerling, eindredacteur Heemschut (Secretaris) ing. O. van Asten, architect te Vlaardingen B. Kroon, journalist te Amsterdam J. de Roode, oud-redacteur NOS te Hilversum prof. ir. L. C. Röling, hoogleraar bouwkunde TU Delft Heemschut op internet Heemschut heeft inmiddels een vaste plaats op het wereldwijde web verworven. Steeds meer mensen weten hun weg naar de site van Heemschut te vinden en het bezoekersaantal stijgt gestaag. Ook worden steeds meer mensen lid van Heemschut via het opgaveformulier op de site, bovendien zijn dit merendeels jonge mensen. Tevens komen steeds meer reacties van leden en niet-leden binnen op het werk van Heemschut. De internetsite heeft daarmee een volwaardige plaats gekregen binnen de interne en externe communicatie van Heemschut. De site dient in de eerste aanzet ter informatieverstrekking aan leden en niet-leden over Heemschut en haar activiteiten. In de tweede plaats biedt de Heemschut-site informatie over monumenten en monumentenzorg. Ten derde is het de bedoeling dat de website nog meer actuele informatie gaat geven over het werk van Heemschut, de standpunten van de Bond en de aandacht van de pers voor Heemschut. Met dit doel is in 2000 begonnen met de opbouw van een nieuwssite voor Heemschut, die te vinden is op www.heemschut.nl/nieuws/index.htm Ook dit jaarverslag zal op de site te raadplegen zijn. 41

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2000 | | pagina 45