V Public Relations De PR-medewerkersvergaderingen In 2000 kwamen de PR medewerkers van de provinciale commissies vijf keer in vergadering bijeen in Amersfoort. Tijdens de eerste vergadering op 26 januari werd mevrouw Schilte voorgesteld en het PR-plan 2000-2001 besproken. In dit plan kwamen de volgende prioriteiten naar voren: de provinciale nieuwsbrief, het tijdschrift, de website en de nieuwe algemene informatiefolder. Gedurende de tweede vergadering op 29 maart kondigde Titia Kloos haar vertrek uit Heemschut aan. De vergadering van 24 mei 2001 stond in het teken van de evaluatie van de publieksactiviteiten en het afscheid van mevrouw Titia Kloos. In de volgende vergadering stelde de opvolger van mevrouw Kloos, de heer Kees Teszelszky, zich voor. In deze vergadering werd de noodzaak van het aangaan van strategische allianties met organisaties en overheden en het belang van de actualiteit bij gevallen en publieksactiviteiten aangekaard. De laatste PR vergadering van het jaar stond in het teken van de provinciale pr- plannen van het komend jaar en de verzending van de beleidsnotitie van Heemschut. Verder kwam tijdens deze vergaderingen aan de orde: internet, het tijdschrift Heemschut, educatie en deelname aan beurzen. Heemschut Persprijs Heemschut heeft de Heemschut Persprijs 1999 toegekend aan Geurt Brinkgreve uit Amsterdam en het filmteam van TV West uit Den Haag, bestaande uit Jellie Brouwer, Marco Markovsky, Patrick Teeuwisse, Ab Grooters en Mare Bos. Mr. S. Patijn, burgemeester van Amsterdam, reikte de prijs op vrijdag 29 september in het Bethaniënklooster in Amsterdam uit. De prijs van 10.000 gulden wordt ieder jaar toegekend aan een persoon of instantie die het meest lovend en deskundig heeft geschreven over behoud en bescherming van cultuurmonumenten. Geurt Brinkgreve, kunstenaar, publicist en meest vooraanstaande en gevreesde monumentenbeschermer van Amsterdam, heeft de hoofdprijs, een bedrag van 7500 gulden, gewonnen voor zijn voor zijn gehele oeuvre over de lotgevallen van monumentaal Amsterdam. Al meer dan 25 jaar schrijft Brinkgreve met vlijmscherpe pen in het tijdschrift Binnenstad van de Vereniging van Vrienden van de Amsterdamse Binnenstad. Brinkgreve doopt zijn pen in ironie en sarcasme en bekampt zijn tegenspelers met venijnigheid en charme in woord en geschrift. Met oprechte verbijstering signaleert Brinkgreve dat de mooiste binnenstad ter wereld vanaf het moment dat het tot beschermd stadsgezicht zou worden verklaard en voorgedragen voor de Werelderfgoedlij st, de ene na de andere bedreiging van haar monumentale schoonheid te verduren kreeg. De tweede prijs, een bedrag van 2500 gulden, ging naar het filmteam van de regionale omroep TV West voor een reportage over de ambachtsschool van architect Duiker in Scheveningen. De jury van de Heemschut Persprijs liet zich overtuigen door de grote ambachtelijkheid waarmee het team deze reportage van dit heldere voorbeeld van het Functionalisme samenstelde. De kijker krijgt een uitstekend idee over de bijzondere opzet van het gebouw en de geslaagde herbestemming ervan tot verzamelgebouw voor kleine ambachtelijke bedrijfjes. De voorzitter van Heemschut, ir. E.H. van Tuyll van Serooskerken, sprak een openingswoord, waarna Mr. S. Patijn de Heemschut Persprijs en de oorkonden uitreikte. Na het commentaar van de laureaten hield Prof. ir. R. Meischke, emeritus hoogleraar geschiedenis van de Nederlandse architectuur, een korte voordracht. Aansluitend vond een receptie plaats in de crypte van het Bethaniënklooster. 40

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2000 | | pagina 44