Tijdens de besloten discussie in de Beurs van Berlage heeft de heer Hogendijk namens de commissie het woord gevoerd. Publieksactiviteiten Nieuwsbrieven De nieuwsbrief van de commissie Amsterdam is drie maal verschenen. Internet De website van de commissie Amsterdam wordt samengesteld door de heer Beelen. Excursies Juni: Fietsexcursie door Amsterdam-Noord van Vogeldorp naar Nieuwendam. Door de late aankondiging was de opkomst minder groot, maar enthousiaster dan verwacht. (9 deelnemers) September: Wandelexcursie door de Plantage met aandacht voor de 19de- en 20ste-eeuwse architectuur en aan de overblijfselen van de tuinen en buitens die de Plantage tot in de negentiende eeuw kenmerkten. (24 deelnemers) Public Relations Presentatie Heemschutnummer over ontdemping van grachten Op 1 september werd een exemplaar het themanummer van het blad Heemschut door de commissie Amsterdam aan de pers worden aangeboden. Met een korte actie werd aandacht gevraagd voor de "ontdemping" van grachten. Directe aanleiding is het plan de Palmgracht te hergraven. Verschillende kranten (De Telegraaf, Het Financieel Dagblad, Het Reformatorisch Dagblad, Het Parool en de wijkbladen) en Radio Noord-Holland hebben aandacht besteed aan het gebeuren. Discussieavond "Bouwen in de Binnenstad" Op 14 december organiseerde de commissie Amsterdam van de Bond Heemschut in nauwe samenwerking met de Vereniging van Vrienden van de Amsterdamse Binnenstad een discussieavond over het onderwerp "Bouwen in de Binnenstad", n.a.v. de aanwijzing tot beschermd stadsgezicht van de Amsterdamse binnenstad (binnen de Singelgracht) en waar behoud en herstel zouden moeten prevaleren boven sloop en nieuwbouw. Voorafgaand aan de discussie gaven J.L. Broeren, columnist onroerend goed, Theodoor Holman, journalist, Els Agtenribben, voorzitter Amsterdamse Raad voor Monumentenzorg, Walther Schoonenberg, voorzitter Vereniging van Vrienden van de Amsterdamse Binnenstad en Leen Eelman, technisch adviseur Heemschut commissie Amsterdam hun visie over dit onderwerp. 39

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2000 | | pagina 43