zijnd seinhuisje. De brug is inmiddels gedemonteerd en opgeslagen. Na een grondige restauratie kan ze elders in de omgeving weer worden opgebouwd. De goederenloods zal zeer waarschijnlijk worden gesloopt. Afbreken en op een andere plaats herbouwen van dit uit 1870 daterende monument is wel mogelijk, maar is volgens het gemeentebestuur te kostbaar. Dit karwei zou ongeveer drie miljoen gulden vergen. Een bedrag dat volgens de gemeente niet opweegt tegen de waarde van het gebouw als monument. De bezwaren van Heemschut en de Vereniging de Vrienden van Middelburg tegen de sloop maken niet veel kans, nu de provincie toestemming voor de sloop heeft verleend en de gemeentelijke monumentencommissie niet negatief heeft geadviseerd (december 2000). Het in de nabijheid gelegen seinhuisje komt in het gedrang omdat de Kanaalweg moet worden verlegd. Ook dit gebouwtje zal dus moeten verdwijnen, maar het zal niet verloren gaan, omdat het in zijn geheel zal worden overgebracht naar het emplacement van de Stoomtrein Goes-Borsele in Goes, waar het deel gaat uitmaken van het nog te stichten kleine spoorwegmuseum. Ook bruikbare onderdelen die vrij komen bij de geplande sloop van de goederenloods zullen hier een plaats vinden. Heemschut zal zich blijven inzetten voor een goed hergebruik van de 'Hoge Brug'. Contouren terrein buitenplaats Ravenstein te Grijpskerke Even buiten het Zeeuwse dorp Grijpskerke lag eens de buitenplaats Ravenstein, vermoedelijk ooit eigendom van Anna van Bourgondië. In het terrein ligt nog de oude oprijlaan, die leidt naar de boerderij Ravenstein en kunnen de contouren in de perceelgrenzen worden waargenomen van de voormalige buitenplaats. Heemschut Zeeland vindt het nog aanwezige reliëf en de parcellering van grote historische waarde. Juist dit soort elementen, die als het ware de geschiedenis van Zeeland tastbaar maken, zijn alleszins de moeite van het behouden waard. Daarom vraagt de commissie Zeeland aan het gemeentebestuur van Veere en aan de Landinrichtingscommissie in Zeeland om bij de in uitvoering zijnde ruilverkaveling Walcheren dit soort historisch belangrijke terreinelementen te ontzien en in tact te laten. Publieks- en overige activiteiten Presentatie tijdschrift Op donderdag 27 april werd onder grote belangstelling op de zolder van het Van de Perrehuis in Middelburg het aprilnummer van het tijdschrift Heemschut overhandigd aan de directeur van Zeeuws Archief, de heer R. Koops. Aanleiding was het acht pagina's grote artikel 'Het Van de Perrehuis in Middelburg gerestaureerd', van de hand van drs. J.J. Bollebakker. Na de overhandiging werden de ruim 100 genodigden vergast op een rondleiding door het inderdaad schitterend gerestaureerde monument en door de indrukwekkende nieuwbouwvleugel. Heemschut Monumentendagen Middelburg Op zaterdag 17 en zondag 18 juni organiseerde Heemschut open monumentendagen in Middelburg. Vanuit het centrale inschrijfpunt in de voorhal van het Statenzaalcomplex in de historische Abdij kon een wandeling worden gemaakt langs een aantal belangrijke monumenten, waarvan er enkele door de deelnemers konden worden bezocht. Ten behoeve van deze monumentendagen werd een speciale folder gedrukt met informatie over Middelburg en een wandelroute die langs een groot aantal monumenten en door monumentale straten voert. Dit weekend was het warmste zomerweekend van het jaar 2000, waardoor het bezoek met name op zondag enigszins tegenviel. Landelijke Heemschut-excursie Zak Zuid-Beveland Op zaterdag 26 augustus 2000 verzamelden zich tussen tien uur en half elf zo'n 265 Heemschut-leden bij hotel Terminus in Goes voor de jaarlijkse Heemschut-excursie. Er stonden 6 bussen gereed om de deelnemers langs verschillende routes te rijden, nadat ze waren voorzien van koffie of thee en een documentatiemap. Men had de keuze uit drie routes: boerderijen en erven, dorpen en dorpsvormen en landschap met 31

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2000 | | pagina 35