Noord-Holland Samenstelling provinciale commissie drs F.J.A. IJsselmuiden, voorzitter drs F. Repko, vice-voorzitter drs K.Loeffeerste secretaris drs J.F.M. Akkerman, tweede secretaris H.M.B. van der Velden, penningmeester W. Schagen, Techn. Adviseur Noord-Holland Noord W. Lourijssen, Techn. Adviseur Noord-Holland Züid H. Dirckx, Techn. Adviseur voor het Gooi J.D. Gerritsen, P.R. adviseur A.Boezaard mw. drs. A. ten Cate D.G. Gortzak mw. drs. I.B. Laarakkers mw. A. Mars H. J. Over de Linden Mutaties In oktober heeft de Technisch Adviseur voor het Zuiden, de heer W. Lourijssen om gezondheidsredenen afscheid moeten nemen. In de vacature wordt binnenkort voorzien. Beschermingsactiviteiten Haarlem Onze jarenlange strijd tegen de plannen op het Appelaarterrein in Haarlem nabij de Grote Markt van de Catalaanse architect Busquets begint vrucht af te werpen. Op het gesloopte terrein van de voormalige drukkerij Enschede had deze Spanjaard een plan bedacht, dat in zijn vaderland niet had misstaan, maar wezensvreemd was aan het typische unieke beschermde eeuwenoude stadsgezicht, met o.m. de oude Bavokerk en het stadhuis uit de twaalfde eeuw, om maar enkele kanjers te noemen. Het zou de sky-line van de Damiatestad, gekenmerkt door o.m. die middeleeuwse HaarlemseDom", op verfoeilijke wijze naar de kroon hebben gestoken. Een door hem in het plan ontworpen schouwburg, die de enige Art-Deco schouwburg in Nederland op het Wilsonsplein overbodig en sloopwaardig zou hebben gemaakt, is van de tekentafel. De voorgestelde rechtbank wordt aanzienlijk lager en rest ons alleen nog het zogenaamde "gat in de Damstraat" een entree van de ondergrondse parkeergarage in die eveneens eeuwenoude straat naar de Grote Markt, geflankeerd door 16e en 17e eeuwse monumentale panden. De in Nederland en in het buitenland bekende Nederlandse architect Hubert Jan Henket, die recentelijk in Haarlem eer heeft ingelegd met zijn uitbreiding van het Teylersmuseum mag het werk gaan overdoen. Met gevoel voor de geschiedenis, het stads- en straatbeeld van Haarlem, mag hij - ook wat ons betreft - het Spaanse werk overdoen. Dat hij daarbij niet geheel om de erfenis van zijn voorganger heen kan, nu de procedures verder gevorderd zijn dan ons lief was - en waarvoor wij bij herhaling hebben gewaarschuwd - is nu eenmaal een feit. Want om maar bij een van zijn uitspraken te blijven: het zogenaamde "gat" blijft toch een gat. Wel hebben we bereikt, dat het gat een voorlopig karakter heeft. Als namelijk over enkele jaren de kademuren van het nabijgelegen Spaame worden verbeterd en het tracé langs deze rivier tevens wordt verbreed, zal er een 24

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2000 | | pagina 28