Gelderland Adres secretariaat: Guyotstraat 1 6524 AV Nijmegen Samenstelling van de provinciale commissie (per 31 december 2000) drs. W.W. Wolters, voorzitter mw. drs. M. Jetten, secretaris ing. J.G.Chr. Scharten, BNT, penningmeester/technisch adviseur A.A.E.M. Gijsbers, vice-voorzitter mr. W.W. Hopperus Buma R. Lureman drs. G.J. de Maret Tak A. Müller, BNA M. Niemeijer mw. Ch.G. Rambonnet-Sloet van Oldruitenborgh ir. A.H. Swaagstra T. Wiarda, BNA ing. R.J. Veelders, technisch adviseur ir. F.W.P van Wezel, technisch adviseur mw. drs. M.E. Koning, PR-medewerker Mutaties De halverwege het jaar 1999 aangetreden heer mr. J. Hermsen gaf eind 2000 te kennen dat hij wegens drukke werkzaamheden wilde afzien van het actieve lidmaatschap van de provinciale commissie. Hij wil de commissie wel, indien wenselijk, met juridische raad en daad blijven bijstaan. Aan het einde van het jaar 2000 mochten we een nieuw lid begroeten, de heer T. Wiarda, architect. Vergaderingen De provinciale commissie Gelderland vergaderde in 2000 zes maal, te weten op 25 januari, 21 maart, 9 mei, 23 augustus, 11 oktober en 28 november. De meeste vergaderingen vonden plaats in het gebouw van het Waterschap te Zevenaar. In maart echter werd vergaderd in het Kolpinghuis te Nijmegen, de mei-vergadering werd gecombineerd met een rondwandeling te Doesburg, onder deskundige leiding van onze technisch adviseur en penningmeester Scharten, en de augustus-vergadering was in Wamsveld, onder leiding van oud-voorzitter Hopperus Buma. Beschermingsactiviteiten Streekplanuitwerking Zuidelijke Oude IJsselstreek Op verzoek van de provincie gaf Heemschut commentaar op de streekplanuitwerking. Waardering werd uitgesproken voor de aandacht voor cultuurhistorisch waardevolle structuren en objecten. Voorstellen die zorgen baren zijn de voorgenomen verdere verstedelijking van Doetinchem in westelijke richting en de verstedelijking richting de Kruisbergsche Bossen en de Oude IJssel. Heemschut Gelderland heeft gepleit voor onderzoek 18

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2000 | | pagina 22