hele project. Heemschut denkt er heel anders over: de pc beschouwt de hoge bouwsels als "silhouetbederfen een nadeel voor het beschermde stadsgezicht. Er komt een gewijzigd plan.. Publieksactiviteiten Jaarlijkse excursie De jaarlijkse excursie van de pc Overijssel speelde zich af op zaterdag 17 juni. Het thema van de excursie was de "natte cultuur" van Noordwest Overijssel. De tocht was uitgestippeld door pc-lid en oud-waterstaatsingenieur Van der Schrier. De deelnemers bekeken ook de uit 1880 daterende ijzeren spoorbrug die dankzij ijveren van Van der Schrier van de smeltoven werd gered en na restauratie aan een tweede leven begon als fïetsvoetgangersbrug over een waterpartij ten zuiden van het Zwolse NS-station. Bij de brug bood voorzitter Smit de Zwolse wethouder Berends een herinneringsplaquette aan. De tekst op de plaquette moet voorbijgangers wijzen op de rol die Heemschut speelde bij het behoud van de brug. Verder werden de vele excursiegangers door de kop van Overijssel gevoerd waar ze allerlei interessante en fraaie voorbeelden van natte Waterstaat bekeken. Heemschut Monumentendag Delden De Heemschut Monumentendag in Delden op zaterdag 7 oktober werd een groot succes. Dankzij medewerking van de VW en de gemeente Delden genoot een zeer groot aantal Heemschutters van het kleinschalige Deldense stedenschoon. De organisatie van de dag berustte weliswaar bij 'Amsterdam' maar ook de pc-leden verrichtten zeer nuttige hand- en spandiensten. 's-Morgens bood Heemschut-directeur en pc-lid Duimel wethouder Ros het eerste exemplaar van een nieuwe Heemschutfolder over Delden aan. Het handzame drukwerkje werd grotendeels samengesteld door de nieuwe publieksactiviteitencoördinator Gea Schilte-Ludwig en is te verkrijgen bij het bureau van Heemschut. Heemschut Muzikaal Monument Deventer Het Etty Hillesum Centrum, gelegen in het historische Bergkwartier van Deventer, was zaterdag 2 april plaats van handeling van een Muzikaal Monument. De dag was gewijd aan de cultuur en het joodse leven in Deventer. Het Etty Hillesum Centrum draagt de naam van een jonge joodse vrouw die in de oorlog door nazi's werd vermoord. Er was een overweldigende belangstelling voor dit evenement. De bezoekers konden niet alleen luisteren naar een concert van joodse liederen en klezmermuziek, ook een wandeling langs de plaatsen waar het joodse leven van Deventer zich voor de oorlog voornamelijk afspeelde, stond op het programma. 17

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2000 | | pagina 21