Hooglandgemaal in Stavoren bezocht. Dit gemaal is uitgerust met vier enorme schroefpompen die samen een capaciteit hebben van 6000 m3/min. Voordat Stavoren werd aangedaan zijn we gestopt bij de het gerenoveerde vissershaventje van Laaksum. Dit haventje doet nu nog dienst als vluchthaven maar was in vroegere tijden een bekende haven waar veel ansjovis werd aangevoerd. Langs de Friese kust werden de aanstormende golven van de zee gebroken door houten golfbrekers waarvan onderweg in de bus nog een aantal, zij het slechte staat, te zien waren. We zullen geen Heemschutters zijn om niet bij het "Wetterskip Fryslan" aan te dringen op vernieuwing van deze zeewering. Deze excursie werd, in verband met de beperkte toegang van het Woudagemaal op vrijdag gehouden. Deze dag is waarschijnlijk toch niet een goede dag voor excursies want er waren aanzienlijk minder leden op deze excursie af gekomen dan dat we gewend zijn. Public Relations Ook in het vergadeijaar 2000 hebben de wervingsactiviteiten van de Commissie tot succes geleid. De Commissie heeft in dat jaar twee nieuwe leden mogen verwelkomen; de heer P. Woudstra en de heer R. Saarloos. Ook hebben twee leden afscheid genomen van de Commissie; de heer W. Lijenaar en de heer W. Lyklema. Tijdelijk heeft de Commissie ondersteuning gekregen van mevrouw M. Mars, in de functie van PR-medewerker ad interim. Drenthe Adres secretariaat: Van der Feltzpark 7 9401 HM Assen e-mail: dhoeksema@hetnet.nl Samenstelling van de provinciale commissie (per 31 december 2000) ir. P.C. Groen, voorzitter mr. D. Hoeksema, secretaris ir. R. Ritz, penningmeester mevr. G. Amoureus, lid excursies ing. H. Berg drs. L. Boivin, PR-medewerker W.F.R. Feenstra ing. G. Herlaar, technisch adviseur ing. Sj. Jantzen, lid excursies ir. G. Tangerman, technisch adviseur Mutaties Aan het eind van het jaar legde de heer Boivin zijn werkzaamheden als medewerker P.R.- zaken neer, na deze vele jaren uitstekend te hebben vervuld. In de door zijn vertrek ontstane vacature was eind 2000 nog niet voorzien. Ook nam afscheid de heer Herlaar wegens vertrek naar Frankrijk. Voor hem in de plaats werd als T.A. benoemd de heer ir. M. Mauritz te Assen. 13

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2000 | | pagina 17