IV Provinciale commissies GRONINGEN Adres secretariaat: Rijksweg 55 9918 PC Garrelsweer Samenstelling van de provinciale commissie (per 31 december 1999) ir. P. Reijenga, waarnemend voorzitter dr. Ph.M. Bosscher, secretaris drs. J.F. Voerman, penningmeester ir. L.W. Barneveld, technisch adviseur drs. J. de Haan G.J. Hendriks drs. S.R. Hiddema H. Leffers J.D. Loning ir. S.H. Schaafsma mr. W.F. van der Velde mw, drs. M.J.A. Vooijs, PR-medewerker ir.J. de Vries R. Wobbes mr. H.F. Wolgen Mutaties In februari heeft mevrouw S. Simon onder dankzegging voor haar activiteiten de provinciale commissie Groningen helaas moeten verlaten. In de loop van het jaar werden de heren Van der Velde, Wolgen en De Haan en mevrouw Vooijs lid van de commissie. Mevrouw Vooijs nam in mei de taak van PR-medewerker op zich als opvolgster van mevrouw Simon. Vergaderingen De commissie kwam dit jaar zesmaal bijeen en wel op 4 februari, 29 april, 17 juni, 9 september, 28 oktober en 2 3 december. Bij deze vergaderingen was de heer drs. J.P.J. van der Haagen, directeur juridische en ruimtelijke zaken van de Bond Heemschut, meestal aanwezig. Mevrouw drs. L.E. Kloos, PR-coördinator op het landelijk bureau van de Bond Heemschut, was onze gast op de vergadering van 17 juni. Beschermingsactiviteiten Appingedam, aantasting beschermd stadsgezicht De commissie heeft aandacht besteed aan de plannen van de gemeente Appingedam voor sloop en nieuwbouw aan de westzijde van de Nicolaïkerk. Verontruste 'Damsters' vrezen de bouw van een appartementengebouw voor senioren met winkel ruimte naast de Nicolaïkerk, één van Nederlands topmonumenten. De commissie heeft geen bezwaar gemaakt tegen de nieuwbouw omdat de beeldkwaliteit van het nieuwbouwplan aan redelijke eisen van welstand voldoet. Groningen, herinrichting van de Grote Markt Naar aanleiding van het verschijnen van de Startnota Cultuurbeleid heeft de commissie bij het college van B&W op 2 april schriftelijk geprotesteerd tegen de plannen voor de herinrichting van de Grote Markt. De commissie heeft bezwaar tegen het vervangen van goede naoorlogse architectuur met een menselijke maat aan de noord- en oostzijde van de Grote Markt door grootschalige nieuwbouw. Het gaat hier om goed functionerende gebouwen die in goede staat verkeren. De aanleg van een parkeergarage onder de Grote Markt acht de commissie ontoelaatbaar vanwege het gevaar voor verzakking van de Martinikerk en -toren. Groningen, tracé zuidelijke ringweg De commissie ondersteunt de acties van Heemschut- Drenthe voor een oplossing, die zo min mogelijk schade doet aan het groene gebied ten zuiden van Groningen. Op 27 augustus bezochten leden van de commissie een vergadering van de provinciale commissie Drenthe, waarin dit onderwerp ter sprake kwam. Groningen, plannen voor het terrein van de Ennamgarage aan de Hereweg Als het huidige plan voor de bouw van een appartementengebouw voor 7 5-plussers aan de Hereweg doorgaat, zullen vier huizen aan de Hereweg, gebouwd tussen 1880 en 1910, moeten verdwijnen en vervangen worden door een meer dan 30 m brede gevel. Een drastische ingreep in deze gevelwand zou een duidelijke verzwakking van het stadsbeeld ter plaatse betekenen, ook doordat de relatie met de overkant wordt verstoord. Drie panden in deze rij vormen een drie-eenheid. Volgens het huidige plan zouden twee van de drie panden gesloopt 6

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1999 | | pagina 8