V Public Relations De PR-medewerkers vergaderingen In 1999 kwamen de PR-medewerkers van de provinciale commissies op 25 mei en 21 oktober in vergadering bijeen. Tijdens de vergadering van 25 mei werden mevrouw drs. L.E. Kloos (per 1 juni PR coördinator landelijk bureau Heemschut) en mevrouw drs. M.J.A. Vooijs (per 1 mei 1999 PR- medewerker provinciale commissie Groningen) voorgesteld. De vergadering van 21 oktober werd voorgezeten door bestuurslid drs. P.H. van Gessel, die PR en sponsorwerving in zijn portefeuille heeft. Hij zal deze rol in de toekomst blijven vervullen. Bij deze vergadering was tevens voorzitter ir. E.H. van Tuyll van Serooskerken aanwezig om kennis te maken met de PR-medewerkers en een toelichting te geven op de Beleidsnotitie 2000-2005 van het bestuur. Er werd afgesproken dat de PR-coördinator op basis van deze notitie een concept PR-plan 2000-2001 zou opstellen, dat in de eerste vergadering in 2000 met de PR- medewerkers besproken zou worden. Het betreft een praktisch werkplan waarin allereerst de operationele doelen, de boodschap en de doelgroepen van Heemschut aan de orde komen. Dan volgt een schematisch overzicht van te ondernemen actie om die doelen te bereiken. Tijdens de vergaderingen kwamen verder onder meer aan de orde: publieksactiviteiten 2000, Internet en het tijdschrift Heemschut. Heemschut/NOG Persprijs De Heemschut/NOG Persprijs werd in 1999 gewonnen door filmer/architect Jord den Hollander voor zijn film 'Redelijke eisen van welstand', die de NPS in 1998 uitzond in de serie 'Het Uur van de Wolf. De prijs werd op 29 juni uitgereikt in het Haags Perscentrum Nieuwspoort door staatssecretaris J.W. Remkes van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. De eervolle vermelding ging in 1999 naar de journalisten Bas den Hond, Annemarie Kok en Koos Schwartz en fotograaf Ton Broekhuis van dagblad Trouw. Zij ontvingen dit eerbewijs voor hun artikelen over de moderne windmolen, de windturbine en zijn plaats in het landschap. In de bekroonde film komen de voors en tegens van het strenge welstandstoezicht bij nieuwbouwprojecten op een aansprekende manier aan de orde. De film is afwisselend, geestig en vol ironie, zo citeerde jury voorzitter Max van Rooy het juryverslag. Met de neerbuigendheid van sommige welstands commissies wordt flink de draak gestoken in de film. De schijnbare achteloosheid waarmee ontwerpen vaak worden bekeken, zaait twijfel aan nut en noodzaak van de commissies. Niettemin houdt de kijker uiteindelijk het gevoel over dat 'het toch goed is, dat er welstands toezicht is in Nederland'. 'Een knappe prestatie van de filmer,' aldus de jury. De Bond Heemschut, die de prijs van 10.000 gulden jaarlijks toekent, heeft zelf in 1912 als eerste het welstandstoezicht bepleit en er een model voor ontwikkeld. In zijn openingswoord benadrukte Heemschut voorzitter ir. E.H. van Tuyll van Serooskerken de qua onderwerp enorme variëteit van voor Heemschut relevante inzendingen, die de jury in de loop der jaren heeft bekroond: van stiltegebieden tot straatmeubilair. De voorzitter maakte van de gelegenheid gebruik zijn instemming te betuigen met de grootscheepse plannen van de staatssecretaris voor vernieuwing van de oudbouw in Nederland. Staatssecretaris Remkes reikte de prijs met veel genoegen uit; het bekroonde onderwerp was hem uit het hart gegrepen. Hij heeft immers sterke twijfels over het maatschappelijk draagvlak voor de huidige 43 Winnaar Jord den Hollander en zijn vrouw, tijdens de uitreiking van de Heemschut/NOG Persprijs op 29 juni. (foto: Bert Franssen)

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1999 | | pagina 45