goten. Dat ze door de moderne tijd al snel tot logge en hulpeloze mastodonten wérden gedegradeerd, heeft iets aandoenlijks, al gaat het om nog zulke stoere forten. Als alle leden net zo veel plezier hebben gehad van deze excursie als de aanwezige commissieleden, zijn wij meer dan tevreden! PR-activiteiten Onze provinciale nieuwsbrief'de Heemschutter' beleefde alweer haar derde jaargang. Het doet ons veel plezier te horen dat ook andere commissies een eigen nieuwsbrief uitgeven of van plan zijn dat te doen. Wellicht dat in het komende jaar voor elke provincie een nieuwsbrief gaat verschijnen, met een vaste uniforme layout en opzet, maar met een geheel eigen inbreng van de verschillende commissies. Ook is besloten om in te haken op de landelijke website van Heemschut, en daar een aantal eigen informatiepagina's te openen. Zo kunnen we snel actuele informatie aanbieden op een geheel nieuwe manier en voor een grotendeels nieuw publiek. Er is afgesproken dat het komende jaar een publiciteitsplan zal worden opgesteld, waaruit acties kunnen volgen die meer bekendheid aan Heemschut dienen te geven. Bovendien willen we beter en sneller op de hoogte raken van wat er in onze provincie speelt op het gebied van monumenten en cultuurhistorie. Het is de bedoeling dat in 2000 de meeste personen en organisaties die enigszins met monumenten van doen hebben weten wat Heemschut is en waar we voor staan. 2000 kan dus voor de commissie een nog actiever jaar worden! NOORD-HOLLAND Adres secretariaat: Wally Moesweg 8 1251 AT Laren Samenstelling van de commissie (per 31 december 1999) drs. F.J.A. IJsselmuiden, voorzitter drs. K. Loeff, secretaris H.J. Over de Linden, penningmeester drs. F.F.M. Repko, vice-voorzitter drs. J.F.M. Akkerman, tweede secretaris A. Boezaard mw. drs. A.M. ten Cate H. Dirkx, technisch adviseur voor het Gooi J.D. Gerritsen, PR-medewerker D.G. Gortzak mw. drs. I.B. Laarakkers A.L. Lourijsen, technisch adviseur voor het zuiden van Noord-Holland W. Schagen, technisch adviseur voor het noorden van Noord-Holland H.M.B. van der Velden Mutaties De commissie verwelkomde dit jaar als nieuw lid mevrouw Laarakkers en de heer Van der Velden. De heer Dirkx werd bij de commissie gevoegd als technisch adviseur voor het Gooi. Vergaderingen De commissie vergaderde in 1999 viermaal, te weten op 5 februari, 16 April, 18 juni en 17 september. Beschermingsactiviteiten Egmond, kasteel Het kasteel van de heren van Egmond, althans de ruïnes die daarvan resten, is weliswaar een toeristische trekpleister in Egmond-Binnen, maar niet de geëigende plek voor een pretparkachtige opzet. Inmiddels heeft onze waakzaamheid op dit punt geleid tot een gematigde opzet, die gekozen is door de gemeentelijke Monumentencommissie. Een cultureel-maatschappelijke invulling met horeca, parkeermogelijkheden etc. moet ons inziens rekening houden met de ruimtelijke omgeving van de slotkapel, waar al vele culturele activiteiten plaatsvinden. Enkhuizen, Molenweg Onze technisch adviseur heeft samen met de woningbouwvereniging, die hij had geadviseerd, in de gemeenteraad van Enkhuizen veel lof geoogst voor het voorkomen van de sloop van enkele historische panden aan de Molenweg in de Patrimoniumbuurt. De projectontwikkelaar was van mening dat bij de 26

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1999 | | pagina 28