Op 8 juni deed een vertegenwoordiger van de commissie mee aan een workshop 'De oude kerk en haar omgeving' in de A-kerk in Groningen, georganiseerd door Erfgoed Actueel in samenwerking met de Stichting Groninger Kerken en het Wessel Gansfortcollege. De PR-medewerker was betrokken bij de voorbereiding van de Monumentendagen op het landgoed Nienoord in Leek op 2 en 3 oktober, (zie ook hoofdstuk VII Publieksactiviteiten) De Stichting Nationaal Contact Monumenten (NCM) en de Stichting Nederlandse Archeologie (SNA) organiseerden op 30 november de provinciale contactavond Monumentenzorg in Café Restaurant De Beurs in Groningen. Het onderwerp was: de Belvedere-nota en de cultuurhistorische waardenkaart Groningen. Vier leden van de commissie bezochten deze avond. De commissie is begonnen met de voorbereiding van de Groningse pagina's op de website van Heemschut. FRIESLAND Adres secretariaat: Postbus 14 8900 AA Leeuwarden Samenstelling van de commissie (per 31 december 1999) drs. J.C. de Kroon, voorzitter mr. H. de Boer, secretaris mw. drs. H. van der lest, penningmeester H. Hettema drs. R.P. van Huiten W. Leijenaar, PR-medewerker H. Lycklema mw. drs. R.L. Mulder-Radetzky P. Prins ir. S.J. Wieringa, technisch adviseur Mutaties De wervingsactiviteiten van de commissie hebben in het vergaderjaar 1999 tot succes geleid. De commissie heeft twee nieuwe leden mogen verwelkomen: de heren Leijenaar en Lycklema. De heer Leijenaar is bovendien bereid gevonden om voor de commissie op te treden als PR-medewerker. Vergaderingen De commissie kwam in 1999 tienmaal bijeen, te weten op 22 februari, 19 april, 9 juni, 14 en 27 juli, 15 en 28 september, 11 oktober, 15 november en 13 december 1999. Als regel werd vergaderd ten kantore van de secretaris. De heer drs. J.P.J. van der Haagen, directeur juridische en ruimtelijke zaken van Heemschut, nam regelmatig deel aan de beraad slagingen. Beschermingsactiviteiten Dokkum Binnen het beschermde stadsgezicht van Dokkum worden plannen ontwikkeld om een groot parkeer terrein aan te leggen. Hoewel de gemeente steeds heeft geijverd om het verkeer buiten de wallen te houden, geeft ze te kennen het plan te willen stimuleren. De commissie volgt de ontwikkelingen op de voet. Franeker De ontwikkelingen van de binnenstad worden in samenwerking met de vrienden van Lraneker nauwlettend gevolgd. Harlingen In het havenkwartier van Harlingen worden plannen ontwikkeld voor woningbouw (hoogbouw) waarvoor een deel van het voormalige weeshuis moet worden afgebroken. In het oude weeshuis bevinden zich resten van muren die in het verleden onderdeel waren van 9

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1999 | | pagina 11