IV Provinciale Commissies GRONINGEN adres secretariaat Rijksweg 55 9918 PC Garrelsweer Samenstelling van de commisssie (per 31 december 1998) ir. P. Reijenga, waarnemend voorzitter dr. Ph.M. Bosscher, secretaris drs. J.F. Voerman, penningmeester G.J. Hendriks drs. S.R. Hiddema H. Leffers J.D. Loning ir. S.H. Schaafsma ir. J. de Vries R. Wobbes ir. L.W. Bameveld, technisch adviseur mw. S. Simon, PR-medewerker Mutaties Mevrouw Simon legde haar PR-functie neer wegens drukke bezigheden in haar functie bij het Nationaal Rijtuigmuseum te Leek. De heer J.D. Loning trad dit jaar toe tot de commissie. Er werd een subcommissie ingesteld die zich zal belasten met het zoeken van een voorzitter en het aan trekken van één of meer bestuursjuristen als leden van de commissie. Vergaderingen De commissie kwam dit jaar zesmaal bijeen en wel op 9 april, 19 mei, 2 juli, 27 augustus, 29 oktober en 10 december, steeds in het zalencentrum De Bont Koe te Groningen, tegen het einde van de middag. Drs. J.P.J. van der Haagen, directeur juridische en ruimtelijke zaken van Heemschut woonde 5 vergaderingen bij. In een bijzondere vergadering van 24 september kon de commissie kennismaken met de nieuw verkozen lande lijke voorzitter en secretaris. In deze geanimeerde bij eenkomst werd onder andere gesproken over een aantal knelpunten, waaronder de zware belasting van de com missieleden. Aan mevrouw Simon werd, uit erkentelijkheid voor haar grote toewijding bij de verzorging van in- en exter ne contacten, namens de commissie het pas verschenen boek over de monumenten in Groningen aangeboden. Gevallen De hierna genoemde gevallen werden door Heemschut leden en anderen aan de commissie voorgelegd en door haar besproken: provincie, rondweg Roden-Leek-A 7 De commissies Drente en Groningen hebben een brief doen uitgaan naar Gedeputeerde Staten van beide pro vincies en de colleges van B&W van Leek en Noorden veld waarin bezwaar gemaakt wordt tegen aanleg van een volgens Heemschut overbodige rondweg Roden- Leek-A7 en het totstandkomen van omvangrijke woon bebouwing, beide in een waardevol landschap. provincie, windturbines Windturbines vormen vooral wegens hun verspreide ligging in het landschap hinderlijke objecten. De tech nisch adviseur heeft ter zake contact opgenomen met de Groninger Molenstichting en de provinciale Welstand commissie. Bellingwolde, voormalig raadhuis De gemeente Bellingwolde heeft het voornemen het voormalige raadhuis, dat als pand zijn mérites heeft en een belangrijke plaats in het het dorpsbeeld in loco inneemt, te doen slopen. Daarom ging een brief uit waarin gepleit wordt voor behoud. Om hiervoor steun te verkrijgen werd contact gezocht met de Stichting Woonhuismonument te Warffum, die inderdaad moge lijkheden zag voor herbestemming van het gebouw. Tegen het einde van het jaar leek overleg tussen de ge noemde stichting en de gemeente tot positief resultaat te gaan leiden. Groningen, centrum De onlangs benoemde burgemeester van Groningen werd in een brief deelgenoot gemaakt van de zorgen die de commissie heeft over de wijze waarop sinds de jaren '80 met het oude centrum van de stad is omgegaan en over de ingrijpende plannen die men thans koestert ten aanzien van de Grote Markt. 7

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1998 | | pagina 9