Commissies Taakverbredingscommissie In augustus heeft de, door het dagelijks bestuur inge stelde, Taakverbredingscommissie aanbevelingen aan het bestuur uitgebracht. Het dagelijks bestuur heeft de aanbevelingen overgenomen en beleidsbeslissingen genomen. Voor wat betreft 1998 is er sprake geweest van deels geplande activiteiten door de VOM en deels door Heemschut zelf. Voor 1999 en volgende jaren is naast uitbreiding, ook gezocht naar meer afstemming met bestaande publieksactiviteiten van Heemschut. De algemene vergadering van leden heeft unaniem bij motie uitgesproken, dat Heemschut meer publieksacti viteiten zal gaan organiseren, mede met het oogmerk een breed maatschappelijk draagvlak te krijgen voor het behoud van het cultureel erfgoed en daarmee voor het beschermings- en bewakingswerk van Heemschut. Voor 1999 wordt gedacht aan 27 publieksactiviteiten, variërend van één landelijke Heemschut excursie, zes monumentendagen, zes muzikale monumenten, twaalf specialistische excursies in het werkgebied van de pro vinciale commissies, een algemene vergadering van leden gevolgd door een excursie en de uitreiking van de Persprijs. Voor informatie aan Heemschutleden en publiek is het van belang het tijdschrift Heemschut en overige informatiebronnen te benutten. In het tijdschrift zal ruim aandacht worden besteed aan de publieksacti viteiten en door middel van panelonderzoek zal de kwa liteit worden verbeterd. Ook de bureaucapiciteit dient te worden uitgebreid om vele extra telefonische en schrif telijke informatieverstrekking te kunnen verwerken. Ten behoeve van de journalistieke begeleiding, de cen trale PR-aansturing en -begeleiding wordt geadviseerd voor 32 uur per week een PR-medewerker aan te stel len. Een niet onbelangrijke aanbeveling die de Taakverbredingscommissie uitbracht, was de aanpas sing van de contributie ingaande op 1 januari 1999. De contributie bij de voormalige VOM was gemiddeld 37,50. Heemschut heeft een gedifferentieerd tarief voor individuele leden. De penningmeester bepleitte de volgende tarieven: individueel lidmaatschap tot 25 jaar 30,00 individueel lidmaatschap 25 jaar en ouder 45,00 gezinslidmaatschap 60,00 rechtspersonen en donateurs 95,00 bedrijven van enige omvang 150,00 lid voor het leven in overleg Het bestuur werd door de algemene vergadering van leden gemachtigd de contributie vast te stellen. Na ampel beraad besloot het algemeen bestuur in novem ber het voorstel van de penningmeester over te nemen. Overige commissies en vertegenwoordigingen de permanente planningsgroep Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond en Bond Heemschut; de Raad van Advies van de Stichting Menno van Coehoom wordt door de algemeen directeur bijge woond; de penningmeester vergaderde met de penningmee sters van de provinciale commissies op 12 decem ber van dit verslagjaar; de algemeen directeur nam deel aan diverse bijeen komsten en studiedagen, georganiseerd door het NCM, de Monumentenwacht en andere organisa ties. 6

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1998 | | pagina 8