diging van de commissie Gelderland op Internet. De PR-medewerker van de commissie is lid van de 'werk groep Internet'. In september organiseerde het Nationaal Contact Monumenten in de gemeente Ubbergen de cursus 'Ontwikkelingen in de Monumentenzorg' die door een aantal commissieleden is gevolgd. De secretaris van Heemschut Gelderland werd uitgenodigd een tweetal lezingen te verzorgen. Op 10 september heeft de commissie tezamen met de commissie Overijssel in ongedwongen sfeer kennis kunnen maken met de nieuwe landelijke voorzitter met wiens aansturing wij het volste vertrouwen in de voort gang van Heemschut hebben. In oktober was de commissie Gelderland gastvrouw/gastheer bij een actie fondsen te verwerven voor de restauratie van kasteel Nederhemert. In kasteel Ammersoyen hield de voorzitter van Heemschut Gelderland de openingsrede en overhandigde aan de directeur van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg, de heer drs. A. Asselbergs, het oktobernummer waarin een uitgebreid artikel over Nederhemert. De relaties met de provincie Gelderland, diverse histori sche verenigingen, het Nationaal Contact Monumenten, gemeenten en andere overheden als polderdistricten werden op uiteenlopende wijzen onderhouden. Zo werd in juli de commissie uitgenodigd door de pro vincie Gelderland om deel te nemen aan een discussie naar aanleiding van een onderzoek en enquête naar het provinciale monumentenfonds. De vice-voorzitter gaf acte de présence. Probleem in Gelderland is dat het betreffende monumentenfonds zo goed werkt dat het ten onder dreigt te gaan aan zijn eigen succes. In circa twintig gemeentelijke monumentencommissies in Gelderland is Heemschut vertegenwoordigd, hetzij door een rechtstreeks mandaat, hetzij doordat Heemschutleden zitting hebben op persoonlijke titel. UTRECHT adres secretariaat Muntstraat 16, 3961 AL Wijk bij Duurstede Samenstelling van de commissie (per 31 december 1998) ir. N.R.A. Krekel, voorzitter drs. P.C. van Eerden, secretaris drs. C. Verhaar, penningmeester H.E. Dekhuijzen, waarnemend voorzitter M. Jansen mw. drs. A. Kylstra mr. B.G.M. Lacor H.J.J. Leroi mr. R.J. Lucassen drs. C.H. Staal drs. M.H. Stafleu ing. P.D. van Vliet, technisch adviseur drs. M.G. Lemmens, PR-medewerker Mutaties De heer ir. P.S.A. de Wit heeft, vanwege zijn drukke werkzaamheden de functie van penningmeester, die hij enkele jaren voorbeeldig heeft vervuld, overgedragen aan de heer drs. C. Verhaar. De functie van secretaris, die enige tijd werd waargeno men door de heer ir. N.R.A. Krekel, wordt nu vervuld door de heer drs. P.C. van Eerden. Vergaderingen De commissie kwam in 1998 achtmaal bijeen in het gastvrije Utrechtse kinderdagverblijf Oikos, te weten op 7 januari, 18 februari, 1 april, 13 mei, 24 juni, 5 augustus, 9 september en 9 december. Op 28 oktober ontvingen wij de nieuwe landelijke voorzitter, de heer ir. E.H. baron van Tuyll van Serooskerken, in Sociëteit "De Vereeniging" in Utrecht. Gevallen Amerongen, molen Maallust Ten aanzien van de molenromp van de voormalige molen Maallust kan gesproken worden van een impas se. De eigenaar, die rond deze molen een supermarkt wil oprichten, wordt daarbij gehinderd door de gemeen te Amerongen, die een functionerende molen op deze locatie wil hebben. Genoemde eigenaar wil niet De voorzitter van de commissie Gelderland, de heer Wolters flinks] en de direc teur van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg de heer Asselbergs. tijdens de presentatiebijeenkomst van het oktovernummer van het tijdschrift in kasteel Ammersoyen. 20

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1998 | | pagina 22