- Het dagelijks bestuur wordt verzocht nieuwe openingen voor samenwerking te onderzoeken. De vergadering van het algemeen bestuur op 1 november had als belangrijkste agendapunt: het rapport II van de heer Van der Kaaij en de daaruit voortvloeiende Overeenkomst tot samenwerking Bond Heemschut - Vereniging Open Monumenten. Voor zover financieel haalbaar, besluit het algemeen bestuur deze overeenkomst aan de leden van de Bond Heemschut voor te leggen en de activiteiten, gericht op een breed publiek, reeds gepland in 1998 door de VOM, voort te zetten onder de naam Heemschut. De ontwerpbegroting 1998, wordt voor kennisgeving aangenomen. Indien de overname van de publieks activiteiten onverhoopt niet doorgaat, wordt de aangepaste begroting 1998 aanvaard. De vijfde vergadering van het algemeen bestuur te Amsterdam was een voortzetting van de vergadering van 1 november. De begroting 1998 stond centraal. De penningmeester presenteerde twee begrotingen en zegde toe een bijgestelde begroting 1998 aan het algemeen bestuur voor te leggen, na de definitieve beslissing van de algemeen vergadering van leden van de VOM over de Overeenkomst. Vergaderingen van het dagelijks bestuur Het dagelijks bestuur kwam dit verslagjaar elfmaal bijeen, en wel op 25 januari te Amersfoort, 1 maart te Zwolle, 14 maart te Amersfoort, 9 mei te Hilversum, 31 mei en 28 juni te Amsterdam, 22 augustus te Zwolle, 6 september te Assen, 16 oktober en 22 november te Amsterdam en 19 december te Amersfoort. De door het dagelijks bestuur samengestelde onder handelingscommissie bestaande uit de voorzitter, de heer J. Franssen, en de penningmeester, mevrouw A.J. Le Coultre-Foest, onderhandelde menigmaal met de directie van het Prins Bernhard Fonds en de Stichting VSB Fonds en het dagelijks bestuur van de VOM. Het proces tot voortzetting van de activiteiten van de VOM heeft zeer veel tijd en inspanning gekost. Commissies De permanente planningsgroep Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond en de Bond Heemschut kwam dit verslagjaar bijeen. In het algemeen bestuur van de Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond was de algemeen directeur van Heemschut enkele malen als waarnemer aanwezig. De Raad van Advies van de Stichting Menno van Coehoorn kwam in aanwezigheid van de algemeen directeur van Heemschut op 26 maart voor de eerste maal bijeen te Utrecht. Met de medewerkers van de NOG Verzekeringen werden besprekingen gevoerd over de Heemschut/ NOG Persprijs. Een werkgroep, ingesteld door de voorzitter van de vereniging, bestaande uit VOM-bestuursleden en Heemschut-medewerkers, onder leiding van het dagelijks bestuurslid de heer mr. G.M. van Oerle bestudeerde de mogelijkheid van integratie van beide tijdschriften. Door de aanvaarding van de Overeenkomst werd het advies van deze commissie overbodig. De penningmeesters van de provinciale commissies vergaderden op 6 december onder leiding van de penningmeester van het bestuur, mevrouw Le Coultre, te Amsterdam. De financiële verslaglegging stond centraal. De algemeen directeur nam deel aan de bijeenkomst van de commissie Werkgroep Implementatie Strategisch Plan Monumentenzorg van het Nationaal Contact Monumenten. Deze werkgroep adviseert het bestuur van het NCM over actuele vraagstukken betreffende de wet- en regelgeving van het ministerie van OC&W. Regio-bijeenkomsten Het dagelijks bestuur belegde drie Regio-bijeen komsten, respectievelijk te Amsterdam op 22 februari, te Zwolle op 1 maart en te 's-Hertogenbosch op 8 maart. Reeds in 1996 werden de provinciale commissies verzocht te discussieren over onderstaande onder werpen en de standpunten aan het bestuur kenbaar te maken ten behoeve van de Regio-bijeenkomsten. Deze discussie thema's waren: 1. de evaluatie van de decentralisatie die in 1991 van start ging; 2. het beleid voor de jaren 1997 t/m2000; 3de organisatie van de vereniging en de middelen die de vereniging ter beschikking staan om dit beleid uit te voeren. Taakverbredingscommissie Deze commissie is door het dagelijks bestuur ingesteld en bestond tot 22 november uit: mevrouw Le Coultre- Foest en de heren Van der Kaaij, Dienaar en Krekel. De algemeen directeur voert het secretariaat. Aanvankelijk diende deze commissie als klankbord voor de onderzoeker de heer S.J. van der Kaaij. Door de aard van de omstandigheden hebben leden van deze commissie onderling contacten onderhouden en besprekingen gevoerd over de mate waarin en de wijze waarop samenwerking met het VOM-bestuur zou 7

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1997 | | pagina 9