vond plaats in Vaals en had als thema Monumenten op een steenworp van de grens. Er vond een rondleiding plaats door leden van de Heemkundekring Sankt Tolbert. De afsluiting in Hotel Bloemendal was geslaagd en er kan worden teruggekeken op een leerzame Heemschutdag Limburg 1997. Een bijzonder woord van dank ging uit naar de secretaris, de penningmeester en de heer Vos die veel werk voor htm rekening hebben genomen. Excursie De excursie van de commissie Limburg vond plaats op zaterdag 20 september. Deze excursie, getiteld Kloostercomplexen in Steyl, was een verkenning van het gebied ten oosten van de Maas, even onder Tegelen, waarbij drie kloostercomplexen werden bezocht. De excursie werd georganiseerd door de heren Hoebens en Bongaerts. Overige activiteiten en contacten Ook in 1997 werden de activiteiten van Monumenten- kontakt, Kontaktorgaan voor monumenten organisaties in Midden-Limburg, met belangstelling gevolgd. Monumentenkontakt werd in oktober 1991 opgericht op initiatief van de heemkundevereniging Roerstreek en de Bond Heemschut, commissie Limburg, met als doel het uitwisselen van kennis en ervaring. De voorzitter heeft zitting in het algemeen bestuur van het Monumentenhuis Limburg. Gezien het overzicht van de gevallen blijkt dat de commissie Limburg steeds meer wordt ingeschakeld bij de bescherming van de Jongere Bouwkunst en Stedebouw. Hiervoor is er ook geregeld contact met de provincie Limburg inzake het Monumenten Selectie Project (MSP). Ook voor de komende jaren wordt ten behoeve van het beschermingswerk door de provincie commissie Limburg weer een subsidie verstrekt aan de provinciale commissie Limburg van de Bond Heemschut. 40 Tijdens de excursie Kloostercomplexen in Steyl' werd de kapel St. Josephklooster bezocht (foto: P. Bongaerts).

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1997 | | pagina 42