Diverse zaken LIMBURG Ook dit jaar werd in enkele gevallen vals alarm geslagen (Vlijmen), dan wel bleek er ongegrond angst voor aantasting van cultuurgoed te zijn (Wouw). Soms wordt er ook te laat aan de bel getrokken en moet worden geconstateerd dat actie niet meer zinvol is (Hilvarenbeek). Goede berichten kwamen uit Zevenbergen en Raamsdonksveer, waar onze acties in het verleden zichtbaar vruchten hebben afgeworpen. In beide gevallen werd gekozen voor verantwoord herstel in plaats van sloop van de panden. Met name dit soort berichten zijn goed voor de motivatie en versterken de gedachte dat alle inzet toch nuttig is, omdat er soms een kans van slagen blijkt. De jaarlijkse excursie vond onder ruime belangstelling plaats op 4 oktober, waarbij het Land van Heusden en Altena werd bezocht en ook veel aandacht voor de Brabantse Biesbosch werd gevraagd. mr. J.L. Matti, voorzitter ir. P.J.A. Bongaerts, secretaris G.F.P. Hermans, penningmeester ir. F.Q.J.L. Hoebens, vice-voorzitter ir. P.J. Huiberts drs. A.M.P.P. Janssen mw.drs. J.M.T. Janssen-Daniëls P. Michielsen ing. J.L.M. Ramakers mr. J.M.H.P. Teunissen ing. L.J.S. Vos ir. H.M.J. Palmen, technisch adviseur drs. F.E.R. Hovens, PR-medewerker adres secretariaat Postbus 670 6040 AR Roermond Samenstelling van de commissie (per 31 december 1991) Mutaties in de commissie Tijdens de eerste vergadering in 1997 werd de nieuwe PR-medewerker, de heer drs. F.E.R. Hovens, welkom geheten. Hij volgde mevrouw De Vries op, die zes jaren lid van de commissie Limburg is geweest. Tevens heeft de heer ir. K.J.C. Merks, technisch adviseur, begin 1997 zijn functie neergelegd. Hij werd opgevolgd door de heer ing. A.G.J. Albertz, die in september 1997 wegens drukke werkzaamheden genoodzaakt was om zijn functie neer te leggen. Hij werd opgevolgd door de heer ir. H.M.J. Palmen. Vergaderingen De commissie Limburg kwam in 1997 zesmaal in Roermond bijeen, en wel op 5 maart, 22 mei, 26 juni, 4 september, 23 oktober, 18 december. Vier vergaderingen werden namens het landelijke bureau bijgewoond door de directeur ruimtelijke en juridische zaken, drs. J.P.J. van der Haagen. Ook in 1997 werd stevig gediscussieerd over (de oprichting van) het Monumentenhuis Limburg. Deze organisatie ging op 1 september 1997 van start vanuit een monumentaal pand aan de rand van de binnenstad van Roermond. Tevens werden de ontwikkelingen rond de Vereniging Open Monumenten met belangstelling gevolgd. De sigarenfabriek Hennekes in het centrum van Beek wordt bedreigd en de commissie Limburg zal, afhankelijk van de waardestellirig opgesteld door het Monumenten Selectie Project -team Limburg, bepalen of er actie wordt ondernomen. Gevallen Beeksigarenfabriek Hennekes 38

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1997 | | pagina 40