van het gebouw en bovendien voor een groot deel onder de grond en achter de voorliggende vijver zou worden gesitueerd, de toets van de Heemschut-kritiek kon doorstaan. Excursie Doordat de geplande excursie samenviel met een aantal andere excursies, waren er te weinig deelnemers en werd deze afgelast. In 1998 zal de excursie opnieuw worden aangeboden. De excursie in Amsterdam naar de Beurs van Berlage op 7 juni werd druk bezocht en was zeer geslaagd. ZUID-HOLLAND adres secretariaat Hoogenhouckstraat 58 2614 BX Delft Samenstelling van de commissie (per 31 december 1997) mr. D.W. Beels, voorzitter ir. M. Tillema, secretaris drs. J.E. van T eylingen, penningmeester drs. J.J. Bollebakker, vice-voorzitter ir. J. Fens F. Focke P. Gort ir. V.J.J.A. Gijsbers, tweede penningmeester mr. S. van Haersma Buma, tweede secretaris drs. J.E. de Rooy A.C. Bitter, technisch adviseur ir. F.H. Goppel, technisch adviseur drs. L.H. van der Meule, PR-medewerker Mutaties in de commissie Na een lidmaatschap van 22 jaar moest de heer ir. D. van der Veen wegens drukke werkzaamheden zijn lidmaatschap van de commissie in juni te beëindigen. De heer Bollebakker nam zijn taak als vicevoorzitter over. Voor het overige is de samenstelling van de commissie niet gewijzigd. Vergaderingen In 1997 zijn er zes vergaderingen geweest. Door de provincie Zuid-Holland werd steeds welwillend een vergaderruimte in het Provinciehuis in Den Haag beschikbaar gesteld. De gevallenbehandeling stond centraal. Zowel op provinciaal niveau, bij bijvoorbeeld landschapsplannen, als op plaatselijk niveau, in het geval van een vissershuisje, werden plannen besproken en van commentaar voorzien. De mogelijke samen werking met de Vereniging Open Monumenten is vele malen onderwerp van gesprek geweest en heeft veel tijd gekost. De vergaderingen werden regelmatig bijgewoond door de technisch-juridisch directeur van de Bond Heemschut de heer drs. J.P.J. van der Haagen. De heer drs. S. Sakko was als vertegenwoordiger van het dagelijks bestuur bij enkele vergaderingen eveneens aanwezig. De heer B. Ettema uit Wassenaar woonde eveneens enkele vergaderingen als belangstellend lid bij, maar besloot van actieve deelname aan de commissie af te zien. In verband met de samenwerking met de Vereniging Open Monumenten woonde de heer drs. S.J. van der Kaaij de vergadering van 9 april bij. Gevallen Aan het begin van het verslagjaar waren 56 gevallen in behandeling. Op de vergaderingen komen de meeste 27

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1997 | | pagina 29