Putto, Rombout Verhulst (ca. 1665), in de kerk te Midivolde (foto: R. Feringa) nieuw te bouwen buurthuis. Herbestemming van het voormalig gemeentehuis zou economisch niet haal baar zijn. Volgens Heemschut leidt afbraak van het pand tot onherstelbare schade in het karakteristieke dorpsbeeld, zowel in ruimtelijk als in cultuurhistorisch opzicht. Het gemeentebestuur lijkt niet te overreden tot een evenwichtige belangenafweging. Lopende zaken Gevolgd worden de gevallen van de 19de-eeuwse school aan de Frankrijkerlaan in Zuidhorn, de bestemming van het wierdedorp Weiwerd, de wagenmakerij/stelmakerij in Wagenborgen en de sluizen in Schaphalsterzijl. De gemeenteplannen voor de noordzijde van de Grote Markt in Groningen zullen het komende jaar veel aandacht eisen van Heemschut. Wederopbouw architectuur uit de vijftiger en zestiger jaren dreigt te worden vervangen door nieuwbouw, waarbij de historische rooilijn aan deze kant van de Markt verlaten wordt. Overige onderwerpen Onderwerpen die verder in 1997 in de provinciale commissie aan de orde kwamen, waren: een kerk gebouw in Zuidbroek, een 16de-eeuws pandje in Zeerijp, de aanleg van diverse parkeergarages in de Groningse binnenstad, het illegaal reclame maken langs snelwegen, bedreigde wandelpaden in Bedum en Wierum, het Noorderplantsoen in Groningen, een minidorp in Fransum, de geplande ringweg bij Noordhorn en de voorgenomen plaatsing van windmolens in Vierhuizen. Poort, H. Bielefeld (1709), toegang tot het terrein van de Borg Nienoord (foto: R. Feringa) Excursie provinciale commissie De provinciale commissie is op 29 augustus door de conservator van de Menkemaborg in Uithuizen, drs. Freerk Veldman, rondgeleid langs een deel van de provinciale manifestatie Gouden Eeuw in Groningen, een tentoonstelling door de hele provincie, die de rijkdom aan kunst en cultuur belichtte van de Groningse rijken rond het jaar 1700. Bezocht zijn het Groninger Museum, de borg Verhildersum te Leens, de kerk van Midwolde en de borg Nienoord in Leek. Studiedagen De heer Reijenga woonde op 7 november een studiedag van de gemeente Groningen bij over bestuurlijke vernieuwing. De heer Voerman ging naar een NCM-contactbijeenkomst op 10 november. 11

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1997 | | pagina 13