IV Provinciale commissies GRONINGEN adres secretariaat Rijksweg 5 5 9918 PC Garrelsweer Samenstelling van de commissie (per 31 december 1997) ir. P. Reijenga, technisch secretaris/voorzitter a.i. dr. Ph.M. Bosscher, secretaris drs. J.F. Voerman, penningmeester/tweede secretaris G.J. Hendriks drs. S.R. Hiddema H. Leffers ir. S.H. Schaafsma ir. J. de Vries R. Wobbes ir. L.W. Barneveld, technisch adviseur mw. S. Simon, PR-medewerker Mutaties in de commissie Veel te vroeg en voor allen onverwacht, moesten wij, op 29 april, Herman Vos verliezen. Drs. H.B. Vos was 21 jaar lang een toegewijd lid van de provinciale commissie Groningen. Drs. S.R. Hiddema trad dit jaar toe tot de commissie. Vergaderingen De provinciale commissie kwam in 1997 zevenmaal bijeen, op de volgende dagen: 15 januari, 26 februari, 15 april, 22 mei, 9 juli, 18 september, en 12 november. Telkens werd vergaderd in café-restaurant Huis de Beurs te Groningen, aan het eind van de middag. Drs. J.P.J. van der Haagen, directeur juridische en ruimtelijke zaken van Heemschut, woonde de commissievergaderingen zesmaal bij. Gevallen De provinciale commissie Heemschut Groningen krijgt meer gevallen voorgelegd dan zij aankan. Dat is een positief teken: men weet Heemschut te vinden. Jammer genoeg kunnen de vrijwilligers van Heemschut niet meer aan dan mogelijkerwijs van hen kan worden verwacht. In het jaarverslag van vorig jaar pleitte Heemschut Groningen al voor een professioneel bemand bureau. Voorlopig ziet de provinciale commissie deze wens nog niet in vervulling gaan. In 1997 is veel kostbare vergadertijd besteed aan de ontwikkelingen rondom de besprekingen van Heemschut en de Vereniging Open Monumenten. Heemschut Groningen is verheugd dat er in deze zaak nu duidelijkheid is gekomen. Groningen, hoofdstation NS Op 28 november vindt de officiële start plaats van de restauratie van het NS-hoofdstation. Het streven is het gerestaureerde station op 1 januari 2000 op te leveren. Dan zullen de effecten van de bouwkundige ingrepen, die het gevolg waren van de moderniseringsdrift van de NS uit de zestiger jaren, geheel zijn verdwenen. Het stationsgebouw uit 1896 zal in oude stijl worden terug gebracht. Heemschut Groningen was vertegenwoordigd in het Comité ter Aanbeveling dat het bijeenbrengen van de gelden voor de restauratie begeleidde. Groningen, parkeren op straat Dat de auto in het huidige verkeersbeleid van de gemeente Groningen steeds meer van en uit de straten wordt geweerd, vindt Heemschut Groningen schadelijk voor een goed functioneren van het winkel apparaat. Daarom pleit Heemschut er bij het gemeente bestuur voor het straatparkeren niet verder terug te dringen. Om de binnenstad economisch niet te verzwakken, zou Heemschut o.a. het Westerhavenplan (een grootschalig winkelcomplex) ingetrokken willen zien en wijst de Bond ondergrondse winkels, die een eventuele parkeergarage onder de Grote Markt aantrekkelijk moeten maken, af. NS Stationshal Groningen zoals het weer moet worden 9

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1997 | | pagina 11