kunnen plaatsvinden. Het Rapport II van de heer Van der Kaaij was het resultaat van alle besprekingen. Het rapport is tenslotte aangenomen. Het dagelijks bestuur nam op 22 november het besluit de Taakverbredingscommissie uit te breiden met twee leden. De heer drs. S. Sakko werd aangesteld als portefeuillehouder Taakverbreding en de heer J.D. Gerritsen werd namens de redactieraad en de PR-medewerkers gevraagd zitting te nemen. Tijdens de onderhandelingen over de Overeenkomst werd door de Heemschut-delegatie ingestemd met de participatie van twee VOM-bestuursleden namelijk de heren drs. D. van Leeuwen en P. van Gessel, in deze commissie. Later deelde mevrouw Le Coultre mede, dat ook aan mevrouw E. Happe van de Stichting VSB Fonds was gevraagd zitting te nemen in de T aakverbredingscommissie. De commissie heeft de opdracht: het algemeen bestuur van Bond Heemschut voorstellen voor te leggen, die ertoe strekken de publieksfunctie binnen de monumentenzorg uit te voeren, nieuwe impulsen te geven met name door het organiseren van Open Monumenten dagen, excursies en andere, een breed publiek aansprekende activiteiten. Internet In samenwerking met het Monumentenhuis Limburg, Steunpunt voor de monumentenzorg in Limburg, de provinciale commissie Limburg van de Bond Heemschut en de algemeen directeur werd een experiment Internet ontwikkeld. De Rijksdienst subsidieert dit pilot project uit de declaratiegelden Experiment Steunpuntennetwerk. In de maand mei 1998 zal de Internet site officieel in gebruik worden genomen. Afhankelijk van de resultaten van dit experiment, zal de Internet site, die vanuit het landelijk bureau wordt voorbereid in samenwerking met de Federatie voor de Industriële Monumenten en wordt begeleid door een commissie bestaande uit PR-medewerkers, worden geactiveerd. De PR-medewerkers hebben geadviseerd om op Internet te gaan, enerzijds als informatiebron voor de Internet-bezoekers, anderzijds als interactief medium als het gaat om adhesie bij het beschermingswerk. 8

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1997 | | pagina 10