voorafgegaan door een testcampagne door middel van een direct-mail onder een geselecteerde groep mensen. Het algemeen bestuur stemt in met planmatig wervingsbeleid dat een basis legt voor een structureel en lange termijn ledenwerfplan dat niet allen is gebaseerd op ledenwerving, maar ook op fonds werving en naamsbekendheid en dat niet al te veel geld gaat kosten. Het is namelijk van belang om structureel bezig te zijn met werving van leden en fondsen. Helaas ontbreken de daarvoor noodzakelijke financiële middelen en menskracht. De vergadering van het algemeen bestuur van 30 november stond in het teken van de beleids beslissing over de samenwerking met de Vereniging Open Monumenten. Het bestuur heeft schriftelijk medegedeeld, na ampel beraad, aan de directeur van het Prins Bernhard Fonds, die namens de Fondsen deze bespreking coördineert, dat het zijn bereidheid uitspreekt tot samenwerking met de Vereniging Open Monumenten en met andere organisaties, die in de monumentenzorg actief zijn. Heemschut wil eerst nader onderzoek zien uitvoeren door een onafhankelijke derde die het vertrouwen van Fleemschut geniet, naar modaliteiten van een dergelijke samenwerking en de terreinen waarop deze samenwerking betrekking dient te hebben, alvorens zich uit te spreken over de juridische vorm waarin één en ander gestalte dient te krijgen. Heemschut acht het thans opteren voor een fusie als uitkomst van dit proces prematuur. Heemschut vindt het van het grootste belang dat de (interesse van de) leden van de Vereniging Open Monumenten behouden kunnen blijven binnen de vereniging of binnen een andere constructie. Heemschut vindt het primair de verantwoordelijkheid van de Vereniging Open Monumenten en van de ondersteunende Fondsen om de continuïteit van de Vereniging Open Monumenten te garanderen. De tijdsdruk waaronder beslissingen dienaangaande genomen blijken te moeten worden, kan naar het oordeel van Heemschut niet inhouden dat Heemschut thans overhaast tot beslissingen moet komen, die onvoldoende op hun strategische betekenis zijn onderzocht. Heemschut wil in het kader van het uit te voeren onderzoek nu reeds stipuleren, dat verbetering en uitbreiding van het beschermingswerk dienen te worden gegarandeerd als uitkomst van het onderzoek en van het proces gericht op versterking van de monumentenzorg. Naar de mening van Heemschut zou op korte termijn kunnen worden onderzocht of er een samenwerking op het gebied van de beide tijdschriften gestalte kan krijgen. Vervolgens stelde het bestuur de Begroting 1997 als volgt vast. Baten Begroting 1997 Contributies/Donaties 460.000 Giften/Legaten 200.000 Subsidie Rijk 140.000 Subsidie Provincies 40.000 Overige Baten 15.000 Bijdrage Heemschut Restauratie Hulp Fonds 100.000 Totaal 955.000 Lasten Personeel 415.000 Buitenorganisatie 150.000 Bondsbureau 85.000 Publiciteit en Ledenwerving 15.000 Kosten Ledenwerving 25.000 Tijdschrift 220.000 Bestuurskosten 15.000 Post onvoorzien 30.000 Totaal 955.000 Vergaderingen van het dagelijks bestuur Het dagelijks bestuur kwam dit verslagjaar zevenmaal bijeen, en wel op 21 februari, 23 maart, 2 mei, 29 juni, 4 september, 9 oktober en 30 november. Ten behoeve van de voorbereiding met betrekking tot samenwerking met de Vereniging Open Monumenten kwam het dagelijks bestuur op 2 5 oktober te Bussum bijeen, op 21 november te Amsterdam, samen met een deputatie van het Prins Bernhard Fonds en het VSB Fonds, en op 12 december te Den Haag in aanwezigheid van het bestuur van de Vereniging Open Monumenten, het Prins Bernhard Fonds en het VSB Fonds. Op 1 juni nam het dagelijks bestuur afscheid van de heer mr. W.W. Hopperus Buma te Soest. De heer Hopperus Buma is 10 jaren lid van het dagelijks bestuur geweest. Het dagelijks bestuur recipieerde op 7 september in Slot Loevestein ten gevolge van het 85-jarig bestaan van de Vereniging Bond Heemschut en eerder op de middag was het dagelijks bestuur aanwezig bij de uitreiking van de Persprijs in de Nederlands Hervormde Kerk te Woudrichem, in aanwezigheid van staatssecretaris de heer drs. A. Nuis. Commissies Aan de reeds bestaande spontane samenwerking met de Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond 7

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1996 | | pagina 9