rondgeleid. Hierop volgde een bezoek aan kasteel Daelenbroeck te Herkenbosch (normaal niet toegankelijk!) met een rondleiding en toelichting op het restauratieplan van de basementen van de hoofd burcht van de Vrijheerlijkheid Daelenbroeck door vertegenwoordigers van de Stichting Restauratie kasteel Daelenbroeck. Na afloop werd koffie met Limburgse vlaai genuttigd in het Roerstreekmuseum te St. Odiliënberg en kon op eigen gelegenheid dit museum en de basiliek van St. Odiliënberg worden bezichtigd. De excursie werd uitstekend georganiseerd door ir. P.J.A. Bongaerts. Overige activiteiten en contacten Ook in 1996 waren de contacten met Monumentenkontakt, Kontaktorgaan voor monumentenorganisaties in Midden-Limburg, goed te noemen. Monumentenkontakt werd in oktober 1991 opgericht op initiatief van de heemkunde- vereniging Roerstreek en de Bond Heemschut, commissie Limburg, met als doel het uitwisselen van kennis en ervaring. Er werd wederom overleg gevoerd, onder voorzitter schap van het Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap (LGOG), in het Platform Limburg met verschillende Limburgse organisaties die zich onder andere bezighouden met de zorg voor monumenten. De Bond Heemschut, commissie Limburg, zal ook participeren in het nog op te richten Monumenten huis Limburg waar een taak is weggelegd voor de afdeling betreffende het beschermingswerk. Ook werd er contact onderhouden met de provincie Limburg inzake het Monumenten Selectie Project (MSP). De commissie Limburg zal zich ook richten op de Jongere Bouwkunst en Stedenbouw en waar nodig actie ondernemen tegen ongewenste ontwikkelingen betreffende objecten uit de periode 1850-1940. Ook wordt ten behoeve van het beschermingswerk voor de komende jaren door de provincie Limburg weer een subsidie verstrekt aan de commissie Limburg. 45 Swalmen. kasteel Hillenraad (fotoP. Bongaerts)

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1996 | | pagina 47