Het functioneren van Heemschut als monumentenbeschermer In het kader van zijn plaats in de begeleidings commissie consulenten-netwerk heeft technisch adviseur Strijbos een voordracht gehouden voor de consulenten van bovengenoemd netwerk. Daarbij heeft hij erop gewezen dat het aantal méldingen van dit netwerk ongeveer één-derde omvat van alle meldingen die Heemschut ontvangt en behandelt. Bijna alle meldingen die Heemschut via dit netwerk ontvangt hebben ons al via een andere weg bereikt en worden uit dien hoofde afgehandeld. De heer Strijbos wees op de noodzaak tot meer activiteiten van de consulenten en uitbreiding van het netwerk over het gehele gebied, wil het netwerk zijn betekenis waarmaken. Er wordt gezocht naar mogelijkheden in deze zin. Heemschut neemt al gedurende enkele jaren deel in een consulentennetwerk dat, onder vigeur van de Monumentenfederatie Noord-Brabant, bedreigingen voor monumenten via een centraal meldpunt te verspreiden onder de in Brabant werkzaam zijnde monumentenbeschermers. Hoewel het succes tot nu toe niet groot is, wordt toch getracht tot een beter functioneren te komen. Inmiddels is het duidelijk dat het verzamelen van meldingen een probleem mag zijn, het actie ondernemen inzake de na te streven groei van meldingen die Heemschut, al of niet via dat netwerk, bereiken, wordt een probleem dat tenminste even sterk groeit en niet meer het hoofd kan worden geboden met het huidige systeem van twee technische adviseurs. LIMBURG Adres secretariaat Postbus 670 6040 AR Roermond Samenstelling van de commissie (per 31 december 1996) mr. J.L. Matti, voorzitter ir. P.J.A. Bongaerts, secretaris G.F.P. Hermans, penningmeester ir. F.Q.J.L. Hoebens ir. P.J. Huiberts drs. A.M.P.P. Janssen drs. J.M.T. Janssen-Daniëls P. Michielsen ing. J.L.M. Ramakers mr. J.M.H.P. Teunissen ing. L.J.S. Vos ing. A.G.J. Albertz, technisch adviseur drs. F.E.R. Hovens, PR-medewerker Mutaties in de commissie Tijdens de eerste vergadering in 1996 werd afscheid genomen van mevrouw De Vries. Zij is zes jaren lid van de commissieLimburg geweest. De laatste jaren vervulde zij de functies van (interim) secretaris en PR- medewerker. De commissie vindt het jammer dat zij als actief lid de commmissie heeft verlaten. Tevens liet de technisch adviseur de heer ir. K.J.C. Merks weten begin 1997 zijn functie neer te willen leggen. Er werd in 1996 dan ook gezocht naar geschikte kandidaten voor de functies van technisch adviseur en PR- medewerker. De commissie Limburg is er aan het eind van 1996 in geslaagd om geschikte kandidaten te vinden voor de openstaande vacatures (zie hierboven). Vergaderingen De commissie Limburg kwam in 1996 vijfmaal bijeen te Roermond, en wel op 22 februari, 18 april, 20 juni, 19 september en 21 november. Alle vergaderingen werden namens het landelijk bureau bijgewoond door de directeur ruimtelijke en juridische zaken, drs. J.P.J. van der Haagen. In 1996 werd stevig gediscussieerd over het Monumentenhuis Limburg i.o. Ook de ontwikkeling rond de Vereniging Open Monumenten (VOM) werden met belangstelling gevolgd. Verder was dit jaar ook de gemeentelijke monumenten commissie weer een discussiepunt tijdens de vergaderingen. Gevallen Belfeld, voormalige watermolen Maalbeek In 1995 werd op verzoek van de Stichting Limburgse Contactcommissie Monumentenzorg (LCM) een 42

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1996 | | pagina 44