NOORD-BRABANT Adres secretariaat Bossestraat 18 5374HT Schaijk Samenstelling van de commissie (per 31 december 1996) mr. G.M. van Oerle, voorzitter drs. ir. H.N.G.M. Boot, secretaris/penningmeester mr. H. Bergé, vice-voorzitter jhr. L.E.D.S. van Bönninghausen tot Herinckhave drs. E. Dolne J.C.M. van der Eerden P.P.M. Eijssen dr. ir. J. Hendrikx W.F. Jansen wzn. ing. Th.G.R. Linders drs. A.P.L.M. Schenk ing. H.J.P. van de Weem ing. W.M. van Weert ir. J.W.G. Witmer H.H.M. Strijbos, technisch adviseur ing. L. de Visser, technisch adviseur mevr. G. Ackermans, PR-medewerker Mutaties in de commissie Op 24 september 1996 overleed ons lid de heer J.A.J.M. van Rosmalen. In april 1996 trad de heer P.P.M. Eijssen toe tot de provinciale commissie. Vergaderingen In 1996 vergaderde de commissie vijfmaal en wel op 7 februari, 10 april, 19 juni, 23 oktober en 18 december. De reguliere vergadering van september kwam te vervallen. De vergadering van 10 april werd op locatie in het gemeentehuis van Oss gehouden, terwijl de overige vergaderingen werden gehouden in de vergader ruimte van het Noordbrabants Genootschap aan de Parade te Den Bosch. Enkele dagen voorafgaande aan de vergaderingen, kwam de agendacommissie bijeen in het gemeentehuis van de gemeente Alphen en Riel. Deze agendacommissie bestaat uit de voorzitter, de secretaris, de beide technisch adviseurs en de PR- medewerker. Gevallen Astensloop en herbouw van een monumentaal deel van het kasteel van Asten Bij dit rijksmonument (de ruïne van het kasteel en de eveneens beschermde voorgebouwen) is de kasteel hoeve in het kader van een restauratie gesloopt en geheel vervangen door nieuwbouw. Het is vooralsnog niet duidelijk hoe dit heeft kunnen gebeuren. Aan Heemschut zijn de werkzaamheden ontgaan en het Steunpunt Monumentenzorg Noord-Brabant stelt een onderzoek in. Brakel, parochiehuis Uitbreidingsplannen van dit parochiehuis in de trant van de Delftse School verdienen niet de schoonheids prijs, maar betekenen geen aantasting van het oorspronkelijke gedeelte. Bergeijk, restauratie middeleeuwse kerk Heemschut heeft aanbevolen bij gelegenheid van deze restauratie, bouwhistorisch onderzoek te laten doen, omwille van zowel de kwaliteit van de restauratie als vanwege de wetenschappelijke betekenis. Het gemeentebestuur is daarop ingegaan. Berghem, Huize Zorgwijk De oude notarisvilla te Berghem (gemeente Oss) en de omringende tuin dienen volgens Heemschut zorg vuldig te worden gerespecteerd bij een restauratie. Het gemeentebestuur van Oss stemt daarmee in. Berlicum, uitbreiding van de hervormde kerk Nadat Heemschut had ingestemd met de herziene uitbreidingsplannen van deze kerk, maakte het kerk bestuur bezwaar tegen de eis van archeologisch onder zoek rondom de kerk, waarop Heemschut aandrong en die de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodem onderzoek eiste. De provinciaal archeoloog verzekerde Heemschut dat de uitslag van een aangespannen kort geding met een gerust hart kon worden afgewacht. Bredabebouwing van het Chassee-terrein Nadat in 1995 de ontwerpcompetitie betreffende een totaalplan voor de bebouwing van het Chassee-terrein door B&W formeel werd beëindigd, werd na enig bestuurlijk geharrewar in maart 1996 een nieuw totaal plan gepresenteerd. In feite bleek dit een op onder delen bijgesteld plan te zijn, zoals dit oorspronkelijk bij de competitie door Geerlings Vastgoed b.v. was ingediend. In dit nieuwe plan zijn 790 in plaats van 637 woningen opgenomen. Wanneer dit plan het ook niet blijkt te halen, wordt er in november 1996 door dezelfde ontwerpers van bureau OMA (arch. Koolhaas) een nieuwe aanpassing gepresenteerd. Met belang stelling worden nu de verdere ontwikkelingen gevolgd. Het is overigens geruststellend dat ook bij het laatst getoonde plan, aan de oorspronkelijk door Heemschut gestelde criteria met betrekking tot het bebouwen van dit terrein, wordt voldaan. Breda, pand Ginnekenweg 236 Er is geen gehoor gegeven aan de bezwaren met betrekking tot de voorgenomen sloop van dit pand. Door een plaatselijke actiegroep, gesteund door Heemschut, was uitvoerig bezwaar gemaakt, maar dit heeft niet mogen baten. Dit jaar is het pand gesloopt. Budel, molenbiotoop van molen Nooitgedagt Een brief aan B&W van de gemeente Budel, waarin Heemschut wees op de aantasting van het molen biotoop, is door het college van B&W nog altijd niet beantwoord. Cuijk, Maasboulevard De plannen voor de Maasboulevard zijn nog niet

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1996 | | pagina 41