ZEELAND Adres secretariaat 's Heer Hendrikskinderenstraat 3 5 4461 BS Goes Samenstelling van de commissie (per 31 december 1996) ir. R.M.Th. Adriaansens, voorzitter mr. G.H. Wildeboer, secretaris/penningmeester ing.J.A.J. Boekhout H. Doeleman mr. A. baron Van Harinxma thoe Slooten drs. W. Heijbroek, vice-voorzitter drs. A.P. de Klerk B. Oele mw. drs. B.I. Sens H. Goedegebure, technisch adviseur G.M. Baijens, PR-medewerker Mutaties in de commissie De samenstelling van de commissie heeft in het jaar 1996 geen wijzigingen ondergaan. Vergaderingen De commissie vergaderde in 1996 vier keer, namelijk op 24 februari, 22 april, 10 september en 5 november. De vergadering van 24 februari vond plaats in Terneuzen. Na de vergadering werd de commissie ontvangen door de plaatselijke Heemkundige Vereniging. De overige vergaderingen vonden plaats in de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg. Een werkgroep uit het bestuur kwam onder leiding van de voorzitter regelmatig bijeen ter bespreking van actuele zaken. Gevallen Streekplan Zeeland De provinciale commissie heeft gereageerd op het ontwerp-streekplan voor de provincie Zeeland. De commissie vindt dat het behoud van waardevolle bebouwing in het buitengebied nauwelijks aandacht krijgt. Dit blijkt uit de formulering van de centrale doelstellingen en de uitwerking hiervan. Veel nadruk wordt hierbij gelegd op behoud en versterking van de natuur- en landschapspatronen. Ook werd de provincie gewezen op het feit dat het streekplan weinig alternatieve bestemmingen toestaat van vrijkomende agrarische bebouwing. Het Zeeuwse Gezicht Op 3 oktober was Heemschut aanwezig op een bijeenkomst in het Provinciehuis waar de provinciale architectuurnotitie Het Zeeuwse Gezichtuitgangs punten van het provinciale architectuurbeleid werd gepresenteerd. Bij een opsomming van het particulier initiatief dat een rol kan spelen bij het verwezenlijken van de in de nota genoemde doelstellingen wordt Heemschut niet genoemd. Verzocht werd de nota zodanig te wijzigen dat Heemschut een plaats krijgt bij die organisaties die mede het Zeeuwse gezicht bepalen. Amekanaalspoorbmg Begin november heeft de provinciale commissie een zienswijze ingebracht tegen de vergunningaanvraag voor de bouw van een nieuwe spoorbrug over het Arnekanaal. De aanvraag voorziet in een gedeeltelijke 37 Amemuidenspoorbrug over het Amekanaal

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1996 | | pagina 39